1080P için 3060 Ti GDDR6X vs 3060 Ti vs 6700XT

Peki hocam fiyatları aynı olan iki hazır sistemde GDDR6X 3060 Ti veya RX 6700XT?

Keyfine kalmış. 6700 XT'nin 12 GB VRAM'i bayağı cazip, 3060 Ti'ın da bazı teknolojik oyuncakları var işte.

Çoğu zaman RX 6800'ü önerme sebebim bu ikisine de tamamen baskın, 3070 Ti'la kapışan bir 16 GB VRAM'li kart olması.

Keyfine kalmış. 6700 XT'nin 12 GB VRAM'i bayağı cazip, 3060 Ti'ın da bazı teknolojik oyuncakları var işte.

Çoğu zaman RX 6800'ü önerme sebebim bu ikisine de tamamen baskın, 3070 Ti'la kapışan bir 16 GB VRAM'li kart olması.

RX 6800 gerçekten çok iyi olurdu direkt yapıştırırdım ama bütçeyi aşıyor ve 1080p için kullanacağım. Bu sıkıntılardan korkuyorum gerçekten hocam dönüp dolaşıp beni bulur Wattmanıydı siyah ekranıydı.

RX 6800 gerçekten çok iyi olurdu direkt yapıştırırdım ama bütçeyi aşıyor ve 1080p için kullanacağım. Bu sıkıntılardan korkuyorum gerçekten hocam dönüp dolaşıp beni bulur Wattmanıydı siyah ekranıydı.

Siyah ekran donanımsal bir hata olmazsa (HDMI, PSU vb.) çok zor. Wattman ise AMD kullanan herkes alır bunu. Windows kullanıp mavi ekran görmek ne kadar doğalsa AMD kullanıp Wattman görmek de o kadar doğal.

Önemli olan ne sıklıkla olduğu. Ben daha 2 gün önce UV ile render yaparken aldım mesela, benim için bir sorun mu hayır. 1,5 senedir neredeyse 1 tane oyunda bile bu uyarıyı görmemişimdir.

Screenshot_17.jpg

Siyah ekran donanımsal bir hata olmazsa (HDMI, PSU vb.) çok zor. Wattman ise AMD kullanan herkes alır bunu. Windows kullanıp mavi ekran görmek ne kadar doğalsa AMD kullanıp Wattman görmek de o kadar doğal.

Önemli olan ne sıklıkla olduğu. Ben daha 2 gün önce UV ile render yaparken aldım mesela, benim için bir sorun mu hayır. 1,5 senedir neredeyse 1 tane oyunda bile bu uyarıyı görmemişimdir.

Eki Görüntüle 1706556
Ben sadece elektrik kesilince ve RAM'lere başarısız OC denemesi yaptığımda alıyorum.

Bu arada hocam ekran kartınıza neden UV yapıyorsunuz? Isındığından mı yoksa performans arttırmak için mi?

Ben sadece elektrik kesilince ve RAM'lere başarısız OC denemesi yaptığımda alıyorum.

Bu arada hocam ekran kartınıza neden UV yapıyorsunuz? Isındığından mı yoksa performans arttırmak için mi?

İkisi de değil. Stable Diffusion ile görsel yapıyorum şimdi VRAM önemli aynı mining gibi düşün. Kartı dümdüz stok atarsam 135W çekiyor, UV yapıp çip frekansını azaltırsam 70W. Durduk yere 2 kat elektrik tükettirmeye gerek yok.

Eki Görüntüle 1706556
Hocam işte yani haftada 2-3 kez görüp çıldırmaktan korkuyorum bakalım artık umarım düzgün bir karar verebilirim.

Bu WattMan konusu kafamı karıştırıyor :(. Bu arada RAM, SSD, işlemci, anakart, anakart soğutucu ve işlemci soğutucu aldım şükür. Sağ olun. Benim 6800 almak istemememin sebebi şu, 1080p 360 Hz. Monitör alacağım. Bu yüzden 2K ile çok işim olmayacak, orada bir kafa karışıklığı yaşıyorum, alsam artı ne katar diye?

İşlemci olarak 7600X mi aldınız hocam? Ona göre 1080p de darboğaz yaşamayacağınız bir kart önereyim.

İşlemci olarak 7600X mi aldınız hocam? Ona göre 1080p de darboğaz yaşamayacağınız bir kart önereyim.

Evet. İşlemciyi aldım hocam.

Evet. İşlemciyi aldım hocam.

Siyah ekran donanımsal bir hata olmazsa (HDMI, PSU vb.) Çok zor. WattMan ise AMD kullanan herkes alır bunu. Windows kullanıp mavi ekran görmek ne kadar doğalsa AMD kullanıp WattMan görmek de o kadar doğal.

Eki Görüntüle 1706556

Bu hata sorun veriyor mu PC, çözümü uğraştırıcı mı ve stabil FPS verir mi AMD? Bu arada 1080p için 3060 Ti alsam ne olur, 6800 alınmalı mı?

Hangisi daha iyi olur? AMD sorunları var mıdır, korkuyorum açıkçası.

AMD'nin mimarisi daha iyi olabilir ama 3D benchmarkt ta 1000 puan 3060 Ti önde fazla VRAM kullanan program kullanacaksan AMD almanı öneririm oyun kısımlarında ikisi de hemen hemen kafa kafayalar fazla takmamak lazım bende AMD kullanıcısıyım ama dizüstü bir sıkıntı Drive'lerde görmedim

RX 6700 XT'li bir sistemi direkt yapıştırıp geçsem düşünmeden ne olur?
AMD'yi severim ayni fiyata RTX 3060 Ti'ı sistem denk getireceğim diye ugrasirken(hem de parcalari kalitesiz oluyor ayni fiyattakinlerin SSD vs.)
Mis gibi kaliteli bilesenlerden olusan RX 6700XT'li sistem var fakat şu WattMan hatası korkutuyor. Bunu alınca sistem hemen kapanıp aciliyor mu misal CS'de geri donene kadar ban yer miyiz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı