1080p için 6800 vs 6800 XT vs 3070

Hatanın türü önemli eğer donanımsal hata çıkarsa çözülemiyor. Servise göndersen bile kullanıcı hatası deyip baştan savıyor.

Donanımsal hata başka bir şey, servislerin bakması lazım ama Türkiye'de hepsi rezalet donanımsal hata durumunun hemen hemen aynı şekilde NVIDIA'da da olma ihtimali var.

Hatanın türü önemli eğer donanımsal hata çıkarsa çözülemiyor.

Konu sahibinin kafasını karıştırmaya gerek yok bence, sorun olursa çözümü için yardımcı oluruz. NVIDIA tarafını savunmadınız ama yine de söyleyeyim 3070vb alırsa da birçok sorunla karşılaşabilir ama ihtimal daha az. Bence çok daha iyi performans almak varken bu ufak sorunlar düşünülmemeli. Bende çok fazla kez 3050 ile RX 6600 arasında git gel yaşadım, iyi ki RX 6600 almışım. 1.5 yıldır herhangi bir yazılım hatasıyla vb karşılaşmadım.

Konu sahibinin kafasını karıştırmaya gerek yok bence, sorun olursa çözümü için yardımcı oluruz. NVIDIA tarafını savunmadınız ama yine de söyleyeyim 3070vb alırsa da birçok sorunla karşılaşabilir ama ihtimal daha az. Bence çok daha iyi performans almak varken bu ufak sorunlar düşünülmemeli. Bende çok fazla kez 3050 ile RX 6600 arasında git gel yaşadım, iyi ki RX 6600 almışım. 1.5 yıldır herhangi bir yazılım hatasıyla vb karşılaşmadım.
Elektronik her cihazda sorun yaşama riski vardır. Dediğiniz gibi en ufak bir lehim hastası yada arızalı bir güç ünitesi sorun çıkarabilir. Benim yaşadığım kadarıyla Asus Türkiye diğerlerine göre oldukça son tüketici yanında. Son yıllarda politikaları değişmediyse bir sorun olmaz. Ayrıca amd ve nvidia fark etmeden yeni kartların bir çoğunda coil whine sorunu mevcut. Şimdi bu cızırtıyı duymamak için 5 sene önceki kartı mi alacağız? Kusursuz olsun diye😀
Bu yüzden fiyat/performansı olan neyse o tercih edilmelidir bence.

5600X ve RX6800 kullanıcısı olarak aşırı memnunum, her oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum, işlemci sıcaklığı 55'i ekran kartı 60'ı geçmiyor, 16 GB VRAM ile çok uzun yıllar daha Ultra oynarım, iyi bir işlemci soğutucusu ile birlikte öneriyorum.

@Yerli padawan Ben senin yerinde olsam AMD'ye hiç bulaşmam. AMD, AIB tarafında çok kötü.
Wattman dışında daha bir sürü hata çıkartabiliyor.
AIB nedir hocam ve ne gibi hatalar? Kaliteli 3070 bulamadım bu fiyat bandında Colorful pek güvenemedim açıkçası. Alternatif olarak bunlar var.
MSI VGA GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X PLUS 8G OC LHR RTX3070 8GB GDDR6 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI) MSI VGA GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X PLUS 8G OC LHR RTX3070 8GB GDDR6 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
INNO3D Grafik kartı GeForce RTX 3070 iChill X3 8GB GDDR6 256-bit 3xDP+HDMI https://www.amazon.com.tr/dp/B08N4SGN9N?ref_=cm_sw_r_apann_dp_7QT0NQ3VVDXPJGPWTA83

5600X ve RX6800 kullanıcısı olarak aşırı memnunum, her oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum, işlemci sıcaklığı 55'i ekran kartı 60'ı geçmiyor, 16 GB VRAM ile çok uzun yıllar daha Ultra oynarım, iyi bir işlemci soğutucusu ile birlikte öneriyorum.

BF2042 oynadınız mı hocam, kart sesli çalışıyor mu?

Elektronik her cihazda sorun yaşama riski vardır. Dediğiniz gibi en ufak bir lehim hastası ya da arızalı bir güç ünitesi sorun çıkarabilir. Benim yaşadığım kadarıyla ASUS Türkiye diğerlerine göre oldukça son tüketici yanında. Son yıllarda politikaları değişmediyse bir sorun olmaz. Ayrıca AMD ve NVIDIA fark etmeden yeni kartların birçoğunda coil whine sorunu mevcut. Şimdi bu cızırtıyı duymamak için 5 sene önceki kartı mi alacağız? Kusursuz olsun diye😀
Bu yüzden fiyat/performansı olan neyse o tercih edilmelidir bence.

6800'den yanayım şu an 1080p için. Çekincelerim var sadece 3070 MSI Ventus var.

Yeni konular

Geri
Yukarı