1080p için 6800 vs 6800 XT vs 3070

Donanımsal hata başka bir şey, servislerin bakması lazım ama Türkiye'de hepsi rezalet donanımsal hata durumunun hemen hemen aynı şekilde NVIDIA'da da olma ihtimali var.
Donanımsal hatada şikayet oranı NVIDIA tarafında AMD'ye göre epey az.
Konu sahibinin kafasını karıştırmaya gerek yok bence, sorun olursa çözümü için yardımcı oluruz.
Zaten amacım konu sahibine yardım etmek. Türk forumları harici saf kas gücüne bakan bir forum yok. Dünya üzerinde VRAM kapasitesine göre ekran kartı önerisi yapan tek forumlar Türk forumları.
AIB nedir hocam ve ne gibi hatalar?
AIB = Ekran kartııdr. Örneklerini arkadaşların savundukları RX 6800 üzerinden buraya bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Özellikle chipseti sorun çıkartıyor ve bu da tepki süresini arttırıyor. Bundan dolayı anlık donmalar/takılmalar meydana geliyor.

Kaliteli 3070 bulamadım bu fiyat bandında Colorful pek güvenemedim açıkçası. Alternatif olarak bunlar var.
MSI VGA GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X PLUS 8G OC LHR RTX3070 8GB GDDR6 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI) MSI VGA GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X PLUS 8G OC LHR RTX3070 8GB GDDR6 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
INNO3D Grafik kartı GeForce RTX 3070 iChill X3 8GB GDDR6 256-bit 3xDP+HDMI https://www.amazon.com.tr/dp/B08N4SGN9N?ref_=cm_sw_r_apann_dp_7QT0NQ3VVDXPJGPWTA83
Colorful alabilirsiniz. Sağlam markadır ve model olarak baktıklarınızın içinde en iyisi.

Aıb nedir hocam ve ne gibi hatalar? Kaliteli 3070 bulamadım bu fiyat bandında Colorful pek güvenemedim açıkçası. Alternatif olarak bunlar var.
MSI VGA GeForce RTX 3070 Ventus 3X Plus 8G OC LHR RTX3070 8 GB GDDR6 256b DX12 PCI-e 4.0 X16 (3xdp 1xhdmı) MSI VGA GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X PLUS 8G OC LHR RTX3070 8GB GDDR6 256B DX12 PCIE 4.0 X16 (3XDP 1XHDMI) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
INNO3D grafik kartı GeForce RTX 3070 ichill X3 8 GB GDDR6 256-BIT 3xdp+HDMI https://www.amazon.com.tr/dp/B08N4SGN9N?ref_=cm_sw_r_apann_dp_7QT0NQ3VVDXPJGPWTA83

BF2042 oynadınız mı hocam, kart sesli çalışıyor mu?

6800'den yanayım şu an 1080p için. Çekincelerim var sadece 3070 MSI Ventus var.

Yok BF2042 oynamadım ama RDR2 ve BF1'de ekran kartının sesini neredeyse duymuyorum bile kasa fanından düşük sesi, kasa içi hava akışı iyi diye CS:GO'da fanları bile çalıştırmıyor 1-2 saat boyunca.
Ancak belirteyim benim model Sapphire marka 3 fanlı olan, ASUS'u bilemem.

Zaten amacım konu sahibine yardım etmek. Türk forumları harici saf kas gücüne bakan bir forum yok. Dünya üzerinde VRAM kapasitesine göre ekran kartı önerisi yapan tek forumlar Türk forumları.

AIB = Ekran kartııdr. Örneklerini arkadaşların savundukları RX 6800 üzerinden buraya bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Özellikle chipseti sorun çıkartıyor ve bu da tepki süresini arttırıyor. Bundan dolayı anlık donmalar/takılmalar meydana geliyor.

Colorful alabilirsiniz. Sağlam markadır ve model olarak baktıklarınızın içinde en iyisi.

VRAM'e göre kart öneririz çünkü 1-2 seneye kart VRAM'den tıkanacak, saf güç avantajı var teknolojide bir olayı yok 3000 serisinin. Ee sorunlu konular atmak marifet olsa bende 100 tane 3070 hatalı konusu bulayım atayım. Donanımsal sorun olursa garantinin sorumluluğunda, NVIDIA ile AMD arasında pek fark yok o konuda.

5600X ve RX6800 kullanıcısı olarak aşırı memnunum, her oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum, işlemci sıcaklığı 55'i ekran kartı 60'ı geçmiyor, 16 GB VRAM ile çok uzun yıllar daha Ultra oynarım, iyi bir işlemci soğutucusu ile birlikte öneriyorum.
1080p'de oynuyorsunuz değil mi? 5600x darboğaz yapıyor mu acaba 6800'e 1080p'de?

Ee sorunlu konular atmak marifet olsa bende 100 tane 3070 hatalı konusu bulayım atayım.
Yalnız ben denk geldiklerimi paylaştım sizin o marifet sandığınız gibi Google'a "RTX 3070", "Problems" anahtar kelimeleriyle arama yapıp buraya bombalamadım. :D
Ayrıca attıklarımı da okumamışsın belli ki. Paylaştığım ilk kaynak sana diyor ki RX 6000 serisinin chipsetleri ölü, çok sıkıntı yaratıyor. Aşağıda da şu yazıyı yazmış adam sana:
A strange case involving defective AMD Radeon RX 6800 and 6900 GPUs has recently come to attention via a video posted on the KrisFix-Germany graphics card repair service YouTube channel. The video mentions that, over the past 3 weeks, the service received 61 RX 6800 / 6900 cards, of which 48 were completely unrepairable with shorted SOC rails, shorted memory rails and shorted memory controller rail. In one of the video comments, KrisFix specifies that the card presented in the video was once again disassembled and the GPU die appeared to be cracked, with one piece sticking to the thermal pad.
KrisFix isimli YTer, 61 tane RX 6800 ve 6900 almış ve bunların 48 tanesi SOC rayları, kısa devre bellek rayları ve kısa devre bellek denetleyici rayları tamir bile edilemez haldeymiş.

Durum buyken sen benim yorumuma beğenmedim ifadesi atıp da AMD savunuyorsan diyebileceğim bir şey yok sen zaten kendini o duruma sokuyorsun ve herkes de bunu görüyor. :D

Aıb = ekran kartııdr. Örneklerini arkadaşların savundukları RX 6800 üzerinden buraya bırakayım:

MSI'dan iyi mi hocam, o halde alacağım. Hepsini okudum bunların çekincelerim vardı zaten, Colorful kullanan hocam az o yüzden tereddüt ediyorum. Peki 1080p özelinde 3070 yerine bu model nasıl olur? İleride 4070 takarım belki? Veya düz 3060 Ti. Gerek var mı 3070 Ti bilmiyorum? Kısacası ben o kadar para verip sorun yaşamak, çözüm aramak istemiyorum. Bu kadar sormanın, ince eleyip sık dokumamın sebebi bu. Uzun zamandır bekliyorum PC toplamayı çünkü, takdir edersiniz diye düşünüyorum arkadaşlar. Sadece ekran kartı ve mouse kaldı. İçime sindi diğer parçalar.
Galax RTX3060 Ti (1-Click OC) LHR 8 GB 256bit GDDR6 RTX 3060 Ti ekran kartı (36ısl6md1vqw) Galax RTX3060 Ti (1-Click OC) LHR 8GB 256Bit GDDR6 RTX 3060Tİ Ekran Kartı (36ISL6MD1VQW) : Amazon.com.tr
Galax GeForce RTX 3060 Ti ex white Plus (1-Click OC) 8 GB 256bıt GDDR6X (DX12) PCI-e 4.0 ekran kartı (36ısm6md2WWE) Galax Geforce RTX 3060 Ti Ex White Plus (1-Click Oc) 8GB 256BIT GDDR6X (DX12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (36ISM6MD2WWE) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Yalnız ben denk geldiklerimi paylaştım sizin o marifet sandığınız gibi Google'a "RTX 3070", "Problems" anahtar kelimeleriyle arama yapıp buraya bombalamadım. :D
Ayrıca attıklarımı da okumamışsın belli ki. Paylaştığım ilk kaynak sana diyor ki RX 6000 serisinin chipsetleri ölü, çok sıkıntı yaratıyor. Aşağıda da şu yazıyı yazmış adam sana:

KrisFix isimli YTer, 61 tane RX 6800 ve 6900 almış ve bunların 48 tanesi SoC rayları, kısa devre bellek rayları ve kısa devre bellek denetleyici rayları tamir bile edilemez haldeymiş.

Durum buyken sen benim yorumuma beğenmedim ifadesi atıp da AMD savunuyorsan diyebileceğim bir şey yok sen zaten kendini o duruma sokuyorsun ve herkes de bunu görüyor. :D

Bu forumda konuşuldu. Adı duyulmamış bir tane Alman tamirciye bunun gelmesi bütün seriyi sorunlu yapmıyor. Kim bilir kaç binde birdir? Forumda dolu kullanan var Almanya'daki tamirciye mi kaldık? Ya da reddiye adamakıllı post görmedim dediğinizle ilgili.

MSI'dan iyi mi hocam, o halde alacağım. Hepsini okudum bunların çekincelerim vardı zaten, Colorful kullanan hocam az o yüzden tereddüt ediyorum. Peki 1080p özelinde 3070 yerine bu model nasıl olur? İleride 4070 takarım belki? Veya düz 3060 Ti. Gerek var mı 3070 Ti bilmiyorum? Kısacası ben o kadar para verip sorun yaşamak, çözüm aramak istemiyorum. Bu kadar sormanın, ince eleyip sık dokumamın sebebi bu. Uzun zamandır bekliyorum PC toplamayı çünkü, takdir edersiniz diye düşünüyorum arkadaşlar. Sadece ekran kartı ve mouse kaldı. İçime sindi diğer parçalar.
Galax RTX3060 Ti (1-Click OC) LHR 8 GB 256bit GDDR6 RTX 3060 Ti ekran kartı (36ısl6md1vqw) Galax RTX3060 Ti (1-Click OC) LHR 8GB 256Bit GDDR6 RTX 3060Tİ Ekran Kartı (36ISL6MD1VQW) : Amazon.com.tr
Galax GeForce RTX 3060 Ti ex white Plus (1-Click OC) 8 GB 256bıt GDDR6X (DX12) PCI-e 4.0 ekran kartı (36ısm6md2WWE) Galax Geforce RTX 3060 Ti Ex White Plus (1-Click Oc) 8GB 256BIT GDDR6X (DX12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (36ISM6MD2WWE) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bakın hocam. Arkadaş gelse dese AMD'nin sürücülerini beğenmiyorum sürücüler sorunlu olabiliyor okey derim. Ama bu kartlarda kronik donanımsal sorun olmadı hiçbir zaman sadece sürücü ile sorun çıkma ihtimali örnek veriyorum NVIDIA'da 10000'de birse 5000'de 1 AMD'de ve çoğu zaman çözülüyor. Tabii donanımsal sorun çıkabilir ama bu marka model fark etmeksizin her teknolojik ürüne olabiliyor, şans işi teknoloji.

Bu forumda konuşuldu. Adı duyulmamış bir tane Alman tamirciye bunun gelmesi bütün seriyi sorunlu yapmıyor. Kim bilir kaç binde birdir? Forumda dolu kullanan var Almanya'daki tamirciye mi kaldık? Ya da reddiye adamakıllı post görmedim dediğinizle ilgili.

Hatta bir ekleme yapayım, 6800'lerde olan bu sorunun sürücü ile ilgili olduğu söylendi düzeltildi gitti.

Son düzenleme:
1080P'de oynuyorsunuz değil mi? 5600X darboğaz yapıyor mu acaba 6800'e 1080P'de?

Çok hissedilmeyecek kadar var bence, bu kart 2K kartı ona göre monitör alabilirsen çok daha güzel performans verir. 2K ile Full HD arasında sanırım 10-15 FPS ancak oynuyor, yani 2K'da performans kaybı neredeyse olmuyor.

MSI'dan iyi mi hocam, o halde alacağım. Hepsini okudum bunların çekincelerim vardı zaten, Colorful kullanan hocam az o yüzden tereddüt ediyorum.
Marka olarak değil model olarak en iyisi o hocam.
Bunları değil de şunu öneririm hocam:
Bütçenize göre en f/p model bu.
Peki 1080p özelinde 3070 yerine bu model nasıl olur? İleride 4070 takarım belki? Veya düz 3060 Ti. Gerek var mı 3070 Ti bilmiyorum?
Önerdiğim RTX 3070 yeterli olacaktır.
Kısacası ben o kadar para verip sorun yaşamak, çözüm aramak istemiyorum.
O halde Hepsiburadadan almayın hocam sıkıntılı site. Vatan Bilgisayar'dan alabilirsiniz.
Mouse için bütçeniz nedir?

Bunu dedikten sonra seninle tartışmanın hiçbir faydası olmayacağını düşünmeye başladım. Ondan daha da cevap vermeyeceğim. İyi forumlar sana.
Bakın hocam. Arkadaş gelse dese AMD'nin sürücülerini beğenmiyorum sürücüler sorunlu olabiliyor okey derim. Ama bu kartlarda kronik donanımsal sorun olmadı
Demek ki varmış. Dediğin gibi donanımsal sorun olmasaydı elimde kanıt olmazdı.
Ayrıca o beğenmediğin "Alman tamirci" kadar bile olamamışken onun hakkında yaptığın ileri geri yorumlar sadece milleti güldürür. Ben burda tartışmayı kavgaya dönüştürmek istemiyorum ama biraz tutarlı yorum yapsanız iyi olur.

Marka olarak değil model olarak en iyisi o hocam.

Bunları değil de şunu öneririm hocam:
Bütçenize göre en F/P model bu.

Önerdiğim RTX 3070 yeterli olacaktır.

O halde Hepsiburada'dan almayın hocam sıkıntılı site. Vatan Bilgisayar'dan alabilirsiniz.

Mouse için bütçeniz nedir?

Bunu dedikten sonra seninle tartışmanın hiçbir faydası olmayacağını düşünmeye başladım. Ondan daha da cevap vermeyeceğim. İyi sosyaller sana.

Demek ki varmış. Dediğin gibi donanımsal sorun olmasaydı elimde kanıt olmazdı.
Ayrıca o beğenmediğin "alman tamirci" kadar bile olamamışken onun hakkında yaptığın ileri geri yorumlar sadece milleti güldürür. Ben burada tartışmayı kavgaya dönüştürmek istemiyorum ama biraz tutarlı yorum yapsanız iyi olur.

Hocam ben GDDR6X veya GDDR6 3060 Ti almaya karar verdim. Kendimi zorlamayım, ileride 4070 alırım. Attığım ekran kartları iyi mi, Amazon'dan alacağım (satış sonrası memnuniyet sebebiyle). 3070 almayayım dedim. 11k veya 10k Galax var, ne dersiniz? Mouse Viper V2 Pro alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı