1080p için 6800 vs 6800 XT vs 3070

Modellerin soğutma kalitelisi de önemli. 1080p için en mantıklı olan 3070, dlss 2.0 ve nvdia optimizasyonu sayesinde kisa sürede iyi is yapar. Kas gücü olarak amd tarafı AMD tarafı ezici üstünlükte. 6800 Asus soğutması ve kart tasarımı ile gelirken xt olan Sapphire'in nitro+ special edition modeli. İkiside üst seviye çözümler. Xt olan +10 +15 fps fazlalık verir fhd 2k 4k çözünürlüklerde.
Techowerup, guru3d, techspot, tweaktown, tomshardware, pcworld gibi güvenilir sitelerde detaylı incelemeleri mevcut.
Ayrıca nitro+, asus'un tuf serisine karşılık gelmekte ama fiyatları birbirine yakın. Burada da seçim kullanıcının beklentilerine kalıyor.

Son düzenleme:
İşlemci güzel, bütçe hepsine yetiyorsa tartışmasız 6800XT, yarın 1080P'nin üstünü de istemek var, 2K, 4K.

Ben 360 Hz 1080p monitör aldım, onunla kullanacağım. BF2042'de oynayacağım için FPS farkı 25 falansa XT alayım dedim, arada 1500 TL var. Bu arada gönlüm NVIDIA yana ama 8 GB VRAM var.

Modellerin soğutma kalitelisi de önemli. 1080p için en mantıklı olan 3070, DLSS 2.0 ve NVIDIA optimizasyonu sayesinde kisa sürede iyi is yapar. Kas gücü olarak AMD tarafı AMD tarafı ezici üstünlükte. 6800 ASUS soğutması ve kart tasarımı ile gelirken XT olan Sapphire'in Nitro+ Special Edition modeli. İkisi de üst seviye çözümler. XT olan +10 +15 FPS fazlalık verir FHD 2K 4K çözünürlüklerde.
Techowerup, guru3D, techspot, tweaktown, tomshardware, pcworld gibi güvenilir sitelerde detaylı incelemeleri mevcut.
Ayrıca Nitro+, ASUS'un TUF serisine karşılık gelmekte ama fiyatları birbirine yakın. Burada da seçim kullanıcının beklentilerine kalıyor.

1080p fark eder mi hocam, 2K düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla attığım XT güzel soğutma bloku sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı