1080p için GPU önerisi

Leftdark

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, güncel olarak düşündüğüm sistem şu şekilde.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800x3D.
Ekran kartı: ASUS TUF 6800.

Birçok yorum ve konu okudum bu ikilinin 1080p üzerinde darboğaz yapacağı söylenildi, darboğazın ne kadar fazla olacağı konusunda net bir fikrim yok ağırlıklı FPS oyunları oynayacağım için 1080p sistem hit box/FPS açısından bana daha uygun olacağı için 1080p sistemi daha mantıklı gördüm. Bu ikiliye benzer bir ikili arıyorum fiyat aralığı olarak aynı fiyatlarda olması gerekiyor (bütçe). Şimdiden teşekkürler.

Piyasada 5800X3D'den yüksek performans veren çok az sayıda işlemci var, darboğaz falan yapmaz, bütçenizin yettiği ekran kartını alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüldüğü gibi 3090Ti ile birleştirildiğinde GPU %90, CPU %60-70 kullanılıyor, yeni nesil 7950X ile eşdeğer performans sunuyor, bir darboğazdan bahsetmek doğru değil.

5800x3d kolay kolay darboğaz yaşatmaz bence. AMD de güçlü kartlar var o çözünürlük için.

Ayrıca rtx 4080 gibi bir hayvanı 2k da besleyen br işlemci 5800x3d

Çok teşekkürler 2 gündür aramadığım konu başlığı kalmadı yabancı forumlara dahi bakındım,
Kararsızlıktan sipariş iptali yaptım ,peki bir diğer konu RX 6800/3070(3060) Ti konusunda acaba kararınız ne olur? WattMan konusunda 6000 serilerinde driverların artık stabil hale geldiği pek fazla WattMan yaşanmadığı söyleniliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı