1080p için GPU önerisi

Çok teşekkürler 2 gündür aramadığım konu başlığı kalmadı yabancı forumlara dahi bakındım,
Kararsızlıktan sipariş iptali yaptım peki bir diğer konu RX 6800/3070(3060) Ti konusunda acaba kararınız ne olur? WattMan konusunda 6000 serilerinde driverların artık stabil hale geldiği pek fazla WattMan yaşanmadığı söyleniliyor.
RT olarak tabii ki NVIDIA (3070 Ti) üstün gelecektir ama aradaki performans farkı için ekstra ödenecek fiyata değmez bence.

Çok teşekkürler 2 gündür aramadığım konu başlığı kalmadı yabancı forumlara dahi bakındım,
Kararsızlıktan sipariş iptali yaptım ,peki bir diğer konu RX 6800/3070(3060) Ti konusunda acaba kararınız ne olur? WattMan konusunda 6000 serilerinde driverların artık stabil hale geldiği pek fazla WattMan yaşanmadığı söyleniliyor.
Bu tamamen sana bağlı.
Nvidia
+Ray traced daha iyi
+Rekabetçi oyunlarda Nvidia refleks
AMD
+Daha güçlü kartlar daha ucuz. Fiyat performans olarak iyi.

Yani 3070 ile cyberpunk 2077 de dlss kalite+rt 80 fps alabilirsin. Ya da amd alıp daha f/p kartlar alırsın.

Yerinde olsam sağlam bir ikinci el kart kovalardım.

Ayrıca vramden ötürü AMD kartlar daha uzun vadeli olur. Ikinci el istemezsen ben AMD yi seçerdim. Tepe modellerde nvidia iyidir ama ara modellerin kralı AMD'dir bence.

Açıkçası 3070 Ti alıp fazla para verip RX 6800'den daha az FPS alacağım belli o yüzden AMD alacağım DLSS teknolojisi konusunda AMD eninde sonunda yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı