1080P için RX 580 veya GTX 1070 Tavsiyesi

staggest

Hectopat
Kafama takılan bir sorunu çözmek istiyorum. i7 6700K ve 32GB DDR4 RAM'li bir sistemim var. İlk topladığımda ekran kartı olarak GTX 1070 vardı, daha sonra sattım. Satmadan önce HP24ES 60HZ monitör ile GTX 1070'in kullanılmasının gereksiz olduğu ve istenilen performansı alamayacağımı söyleyen bir şey okudum. 6700K ile darboğaz yapmayacak, 1080p destekli başka bir kart kullanılmasının daha iyi olacagı söyleniyordu. Şimdi bende GTX 770 var ama darboğaz yapıyor sistemimde maalesef.

HP24ES 60Hz monitörüm var, yeni monitör almayacağım. Yeniden GTX 1070 almayı düşünüyorum ama bu monitöre fazla mı gelir? Onun yerine daha uygun maliyetle RX 580 8GB mı almak daha mantıklı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmışken en yüksek ekran kartını almalısınız tabiki de. İleri de elbet monitörü değiştirirsiniz.
Aynı zamanda modelleme ve animasyon işi ile ugrastigim için monitörüm 3 lü bu yüzden 3 monitörü değiştirmeyi arıza yada başka sebepler olmadıkça 5 6 yıl değiştirmeyi düşünmüyorum .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı