RX 580 vs GTX 1070

Öner_5500

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İkinci el bir ekran kartı almak istiyorum. Aklımda GTX 1070 veya RX 580 var. Bir arkadaş 1700 TL'ye MSI RX 580 GAMING X kartını satıyor, daha 8 aylık bir kart. Mining ve overclock yapılmamış. GTX 1070'in ikinci elleri de 2250 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Sizce ne yapmalıyım? Oyun olarak sadece Battlefield 5 oynayacağım. Ultra'da akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Sizce aradaki 550 TL'lik farka değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1070 çok daha güçlü bir kart. RX 580 ile ben 2. elde mining yapılmayan model olduğunu sanmıyorum. Olsa bile çok nadirdir. Bunu anlamanın da yolu olmadığı için satıcı çakallığa başvurabiliyor. İyi araştırın. GTX 1070'e bütçeniz varsa ve temiz ise onu almak daha mantıklı bir hareket olacaktır.

gereken testleri iste.
Mining yapılıp yapılmadığına dair bir test bulunmuyor. Aslında böyle bir yazılım olsaydı çakallık yapanları bayağı hüsrana uğratabilirdi. Sıcaklık, oyun testleri, Furmark gibi testleri isteyebilir tabii ki.

Peki sağ olun arkadaşlar. İkinci el temiz bir GTX 1070 bana Battlefield 5'i ultrada akıcı oynatır mı? Sıfır alamam bütçem 2000 TL. Sistemimde i7 6700k ve 16 GB RAM var monitör full HD 60 Hz.

BF1 ile BF5'in sistem gereksinimleri aynı. Yani aşağı yukarı aynı şeyler olur. Bunu neden mi söyledim? Çünkü ben de GTX 1070 kullanıyorum:D SP'de 150-160 arası FPS alırken MP'de 120-130 alıyorum ultrada. Bu arada Ram'in 16GB olması çok önemli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı