1080P mi 1440P mi?

2K almayacaksan RX 5700XT tercih etme. Eğer RX 5700XT tercih edeceksen 2K şart yoksa kart tam performansında çalışmayacak ve o kartı almanın bir anlamı kalmayacak.

Arkadaşlar ben monitör almaya karar verdim ve araştırma yaptım. 2K 27 Inc bir monitör alacaktım ekran kartım RX5700 XT ama bana piyasadaki en iyi sisteme sahip olsan bile 2K tercih etmemelisin FPS düşürüyor dediler. Bir de bu monitörün 240 Hz olduğunu düşünün sizce alınır mı alınmaz mı? Sadece benim sistemim için demiyorum. En iyi sisteme sahip olunsa bile alınmaz muhabbetine katılıyor musunuz?
2K tabiki FPS düşürür ama karşılığında sana çok daha net bir görüntü sunar. O zaman aynı mantıkla FPS düşmesin diye oyunları Low ayarlarda oynayalım 😁

Bence 5700XT için hem 1080P hem 2K alınabilir. RTX 2080 ve üstü için ise bence kesinlikle 2K monitör alınmalı 😀

Bu sizin rekabetçi oyunlarda ne istediğinize bağlı olarak değişiyor. Genel olarak ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Ek olarak tabii ileride sistem güncelleyecek misiniz, oyunları Ultra'da oynamak gibi bir isteğiniz var mı bunlar da önemli.

Şimdi Benchmark'lara baktım. Şu an bile 5700XT 2K Ultra çoğu oyunda 70-80-90FPS civarlarında. 2K 144Hz monitör alıp 144FPS alamamak gibi bir durum da var.

Son düzenleme:
Ben rtx 2070'li sistem topladım bu sene. Daha öncesinde HD laptop ekranında oyun oynadığım için ve bütçe yetersizliğinden FHD 144 hz bir monitör tercih ettim. Görüntü anlamında çok memnunum. Ek olarak AC Odyssey tam ultra ayarlarda 1080 monitörde 60-80 fps alıyorum. 2k monitör olsa fps kaça düşer bilmiyorum. Ya da bundan birkaç sene sonra çıkan oyunlarda ultra ayarlarda 60 fps sabit alınır mı bilmiyorum. Ancak rx 5700 xt daha güçlü bir kart. Karar sizin.

Bu sizin rekabetçi oyunlarda ne istediğinize bağlı olarak değişiyor. Genel olarak ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Ek olarak tabii ileride sistem güncelleyecek misiniz, oyunları Ultra'da oynamak gibi bir isteğiniz var mı bunlar da önemli.

Şimdi Benchmark'lara baktım. Şu an bile 5700XT 2K Ultra çoğu oyunda 70-80-90FPS civarlarında. 2K 144Hz monitör alıp 144FPS alamamak gibi bir durum da var.
Ben single az oynarım genellikle fps online fps online oyunları zaten yüksek grafikte degil orta ve düşükte oynarıö sistemim ne olursa olsun single oyunlarıda en yüksek ayarlarda oynamak isterim
Ben rtx 2070'li sistem topladım bu sene. Daha öncesinde HD laptop ekranında oyun oynadığım için ve bütçe yetersizliğinden FHD 144 hz bir monitör tercih ettim. Görüntü anlamında çok memnunum. Ek olarak AC Odyssey tam ultra ayarlarda 1080 monitörde 60-80 fps alıyorum. 2k monitör olsa fps kaça düşer bilmiyorum. Ya da bundan birkaç sene sonra çıkan oyunlarda ultra ayarlarda 60 fps sabit alınır mı bilmiyorum. Ancak rx 5700 xt daha güçlü bir kart. Karar sizin.
Bende single oynadıgım zaman en yüksek ayarlarda oynamak isterim ama fps online oynadıgım zamanda ayarları düşüge yada ortaya çekerim en iyi sisteme dahip oldam bike

Yeni konular

Geri
Yukarı