1080p monitör önerisi

Monitör seçimi herkes için zordur. Ne hissettiğinizi anlıyorum.
Renk Bit'i önemlidir. AOC bit olarak 8 Bit'e 6 bitten yükseltilmiş. Gigabyte ise native 8 bit gözüküyor. Native değer daha iyidir.
Fakat AOC renk uzayı olarak daha güçlü. Baskın tonlara sahip. AOC'un genel monitörleri böyledir.
AOC'un avantajı pivot olması. Dezavantajı parlaklık. Güneş ışığının vurduğu alanda monitör kullanırsan AOC daha karanlık görüntü sunar. Lakin 350cd her türlü tipik kullanıcı için yeterlidir. İnce bilgi sunuyorum diye çok da dezavantaj olmuyor. Küçük ayrıntılara takılanlar için bu bilgiler.
Burada seçim size kalıyor. İki monitörde sizi üzmeyecektir. Çünkü aradaki farklar "vaov" farklar değil.
Şöyle noktalamak istiyorum; Gigabyte'nin bu 27 inç modeli yeni çıkan bir model ve paneli 2023 yılında BOE tarafından üretilen ADS IPS panel familyasından. Daha iyi bir seçim olabilir. 😉
aoc lada tesadüfen karşılaştım ve memnun kaldım evde koridorda kullanıcam pc yi birde gigabyte ı denim bakalım ne olacak yardımın ve bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum

Pivot önemliyse AOC üzmez.
Pivot önemli değilse HP Omen 25i (22J05E9) Monitör HP öneririm.
omen 25i almadan önce 3 monitör alıp iade etmiş birisi olarak benim de önerim omen. 27" 1080p için büyük kalıyor. görüntülerde istediğim keskinliği bulamamıştım. bu fiyatlarda 2k olan monitörlerin ise panel kaliteleri güzel değildi. Ips-Va artık eski teknolojiler olduğu için çok para harcamak istemediğimden omen 25i almıştım. görüntü konusuna takık biri olarak fiyat-performans olarak memnun olduğumu söyleyebilirim.
edit: ben aldığımda amazonda 4200 lira gibi bi fiyatı vardı. şimdi 6000 olmuş. ama diğer monitörlerin de fiyatları benzer şekilde artmıştır diye tahmin ediyorum. yine de iyice bir araştırmak lazım.

İnce hesapta cuma akşamları indirim oluyormuş bakalım monitör falan olcakmı

Geçen hafta bunu vermişler

Monitör seçimi herkes için zordur. Ne hissettiğinizi anlıyorum.
Renk Bit'i önemlidir. AOC bit olarak 8 Bit'e 6 bitten yükseltilmiş. Gigabyte ise native 8 bit gözüküyor. Native değer daha iyidir.
Fakat AOC renk uzayı olarak daha güçlü. Baskın tonlara sahip. AOC'un genel monitörleri böyledir.
AOC'un avantajı pivot olması. Dezavantajı parlaklık. Güneş ışığının vurduğu alanda monitör kullanırsan AOC daha karanlık görüntü sunar. Lakin 350cd her türlü tipik kullanıcı için yeterlidir. İnce bilgi sunuyorum diye çok da dezavantaj olmuyor. Küçük ayrıntılara takılanlar için bu bilgiler.
Burada seçim size kalıyor. İki monitörde sizi üzmeyecektir. Çünkü aradaki farklar "vaov" farklar değil.
Şöyle noktalamak istiyorum; Gigabyte'nin bu 27 inç modeli yeni çıkan bir model ve paneli 2023 yılında BOE tarafından üretilen ADS IPS panel familyasından. Daha iyi bir seçim olabilir. 😉
arkadaşım tavsiyenle gigabyte g27f 2 model monitör aldım bikaç gün önce gayet güzel bir monitör henüz kendime göre ince ayar çekemedim ama bu haliylede hoşuma gitti ayarlanabilir ayagın baya aşagı inişi çok işime yaradı fakat bişiy dikkatimi çekti belki bi yorumun olabilir
monitör 1080p ama ayarlarda 4k ya kadar seçenekler mevcut hem masaüstünde hemde oyunlarda çıkıyor bu nedenini anlayamadım ekran kartım rx6700xt

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-21-19-01-10-86_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    Screenshot_2023-07-21-19-01-10-86_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg
    177,2 KB · Görüntüleme: 35
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    177,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
080p ama ayarlarda 4K ya kadar seçenekler mevcut hem masaüstünde hem de oyunlarda çıkıyor bu nedenini anlayamadım ekran kartım RX 6700 XT

Bunun sebebi ekran kartının ve monitörün maksimum desteklediği çözünürlükten kaynaklıdır.
Ekran kartınız 4K görüntüye kadar destek verebildiği ve bunu monitör de desteklediği için haliyle gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı