1080p monitör seçimi

Hiçbiri, bence almışken kaliteli bir IPS alın.

Baştan beri gözümde bu var kendimi zorlamam gerek bunun için ama alabilirsem değer gibi.
Onunda farkını anlatacak olursak :D. VA panellerde ghosting problemi yaşanabilir.

Teşekkür ederim :D

Daha fazla bütçem vardı fakat bazı sebeplerden dolayı kısmak zorunda kaldım şu anda 1500-1600TL Civarı bir bütçem olacak. Aklıma yatan modelleri aşağıya bırakıyorum sizden de tavsiye bekliyorum. VA Veya IPS hangisi tercih edilmeli pek bilmem 10 yıl sonra ilk defa monitör alacağım tavsiye bekliyorum. Sadece oyun için alıyorum, ara sıra film dizi izliyorum.
Ekran kartı - 1660S

VA:

Bu monitörde ışık sızması ve ghosting problemleri var diye biliyorum, bence alınmaz.
Bu daha mantıklı:

Bu monitörde ışık sızması ve ghosting problemleri var diye biliyorum, bence alınmaz.
Bu daha mantıklı:

VA panellerin genelinde zaten ghosting olur. Ben monitörü kullanıyorum ghosting biraz var evet fakat beni pek rahatsız etmiyor kişiye göre değişir. Eğer ghostinge karşı çok hassas iseniz almayın. Ek olarak öbür özellikleri gerçekten güzel, zirve bir VA panel.

VA panellerin genelinde zaten ghosting olur. Ben monitörü kullanıyorum ghosting biraz var evet fakat beni pek rahatsız etmiyor kişiye göre değişir. Eğer ghostinge karşı çok hassas iseniz almayın. Ek olarak öbür özellikleri gerçekten güzel, zirve bir VA panel.
Dostum benim attığım İPS ve Philips olanda rahatsız edecek kadar var diye biliyorum.

@Jon Sino ASUS TUF IPS olanı tercih edin. Bütçe artarsa @Dreamy Bull ın attığı AOC 24G2U.

Bu ikisi arasında kaldım bir tarafım ASUS istiyor fakat AOC da çok güzel duruyor. Vatana gidip ASUS'u elden alma şansım da var o yüzden daha cazip geliyor.

Bu ikisi arasında kaldım bir tarafım ASUS istiyor fakat AOC da çok güzel duruyor. Vatana gidip ASUS'u elden alma şansım da var o yüzden daha cazip geliyor.
İnternet fiyatı 1700 TL olan bir monitöre 300-400 TL fazla vermektense internetten 2 gün beklemek daha cazip gibi ama aceleniz yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı