1080p monitörün çözünürlüğünü genişletmek

iOS92.6Beta

Hectopat
Merhaba,

MacBook kullanıcısıyım ve bilgisayarımı harici monitöre bağlayarak kullanıyorum 13 inch MacBook sahibi olduğum için. Ancak video edit işleri yapıyorum ve edit programlarının arayüzü 1080p monitörde bence yeteri kadar alan sağlamıyor. Bilenler biliyordur, MacBook'larda ekran ayarlarında "daha çok alan" sağla diye bir seçenek var ve bilgisayarın ekran çözünürlüğünü biraz genişleterek daha fazla çalışma alanı açıyor. Ancak monitör bağladığımda öyle bir seçenek yok.

Sadece bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Bana yapay olarak 2K çözünürlük verse örneğin 1080p monitörüm. Mümkün müdür?

Mac olmasa bir şeyler derdim RSR vs. ama pek bir bilgim yok. Konuyu okuyup AMD ekran kartı olanlar için söylüyorum, RSR'yi ekranı 2K yaptıktan sonra ölçeği düşürebilirler. Biraz bozuk olur fakat istenilene ulaşılabilir.

Mac olmasa bir şeyler derdim RSR vs. ama pek bir bilgim yok. Konuyu okuyup AMD ekran kartı olanlar için söylüyorum, RSR'yi ekranı 2K yaptıktan sonra ölçeği düşürebilirler. Biraz bozuk olur fakat istenilene ulaşılabilir.
AMD ekran kartlarında RSR ile yapılabiliyor onu biliyorum daha önce Windows kullanıyordum. Ama acaba MacBook için üçüncü parti de olsa bunun için bir uygulama vs var mıdır?...

Yeni konular

Geri
Yukarı