1080p oyun için RTX 3060 Ti vs RX 6700XT

Scytale

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Gaming gen üzerinden MUGELLO hazır sistem almayı düşünüyorum. Sistemin diğer tüm özellikleri aynı olacak şekilde; ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6X ve ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB ekran kartları arasında kararsız kaldım. İki seçenek arasında 500 TL fiyat farkı var, 6700 XT daha ucuz. Genellikle 1080p rekabetçi FPS oyunlar ve eski oyunlar (oldschool MMORPG) oynuyorum. Radeon kartların eski oyunlarda uyumsuzluk sorunları yarattığı gibi bir yorum gördüm bunun aslı var mıdır? 1080p monitörüm var ve yükseltmeyi de düşünmüyorum. Hangisini önerirsiniz?

Sistemin linki

Merhaba, Gaming gen üzerinden MUGELLO hazır sistem almayı düşünüyorum. Sistemin diğer tüm özellikleri aynı olacak şekilde; ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB GDDR6X ve ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB ekran kartları arasında kararsız kaldım. İki seçenek arasında 500 TL fiyat farkı var, 6700 XT daha ucuz. Genellikle 1080p rekabetçi FPS oyunlar ve eski oyunlar (oldschool MMORPG) oynuyorum. Radeon kartların eski oyunlarda uyumsuzluk sorunları yarattığı gibi bir yorum gördüm bunun aslı var mıdır? 1080p monitörüm var ve yükseltmeyi de düşünmüyorum. Hangisini önerirsiniz?

Sistemin linki
3060Ti hocam.

Yüksek vrem yiyen oyunlarda fps drop yaşatabilir 3060 ti. Ben rx 6700 xt kullanıyorum bu wattman yüzünden bilgisayarı ortadan ikiye ayırasım geliyor

6700XT 2K için tasarlanmış bir kart yani 1080p'de gayet yeterli olur. Daha ucuz olduğu için de şahsen onu tercih ederdim.
3060 Ti performans olarak üzmez ama 500 lira fazla vermeye değecek bir kart değil. AMD olduğu için seçmeyecek insanlar olabilir, mevcut olarak RX6600 kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım. Yani AMD önyargısı yok bende. Özetleyecek olursam, 6700XT alıp arkanıza yaslanın derim.

AMD'yi ne kadar sevsem de şu WattMan'dan dolayı önermiyorum. Benim oyun RTX 3060 Ti.
Hocam çoğu kişi WattMan diyor da 6000 serisinde azalttılar diye düşünüyorum etraftan duyduklarım ve yaşadıklarıma dayanarak. Evet ben de kurbanı oldum ama bir iki kere OC yaparken ayarları kurcaladım ondan dolayı 1-2 hafta ara sıra geldi ama ondan beri (1 yıl oldu) hiç WattMan almadım. Ama tecrübeler kişiden kişiye değişir, elimdeki bir ürünle genele yorum yapamam elbet. Etraftan da daha az duyuyorum, özellikle çoğu arkadaşım da AMD'ye geçmişken. Bu yüzden öneri yapmakta sorun olmayacağını düşünüyorum, yine de kişinin almadan önce bilmesi ve karşılaşmayı beklemesi gerek.

Yardımlarınız için teşekkürler. RX 6700 XT olan sistemi tercih ettim. Forumdan araştırdığım kadarıyla çözülemeyecek seviyede bir sorun yaşayan görmedim açıkçası. Farklı konularda driver sorunları olabileceği yazılmış, şu an kullandığım NVIDIA kartı da mecburen daha eski stabil bir sürümde kullandığım için yabancılık çekeceğimi zannetmiyorum.

Geri
Yukarı