RTX 3060 Ti vs RX 6700XT

Bütçe
18.000

The serkan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 İşlemci Asus Dual RX 6700XT Ekran Kartı 16 GB ADATA XPG Ram ASUS PRIME B550M-A/CSM Anakart Samsung 980 M2 Ssd
Merhaba. Hangisi daha güçlüdür?

6700XT. 1-1.5 sene sonra satıp yeni kart almayacaksan bu saatten sonra 8 GB VRAM'li kart alınmaz. Kaldı ki performans olarak da daha önde 3060Ti'dan finewine sayesinde. 18'e çıkmaya gerek kalmadan şu sistem alınabilir:

6700XT. 1-1.5 sene sonra satıp yeni kart almayacaksan bu saatten sonra 8 GB VRAM'li kart alınmaz. Kaldı ki performans olarak da daha önde 3060Ti'dan finewine sayesinde. 18'e çıkmaya gerek kalmadan şu sistem alınabilir:

B550M-K + 650W PSU seçilerek alınabilir.

6700 XT alacaksanız DUAL serisinden uzak durun. CW sorunu çok görüyorum, bizzat kendim de yaşıyorum. Ayrıca fanlar bir dengesiz, elle ayar yapmak gerekiyor. Kart ısınmıyor bende ama fanlar deli gibi çalışıyor. Hazır sistem alacaksanız yapacak bir şey yok. Fakat saçma sapan hatalar alıyorum bazen, tabi bu da şansa dayalı. Ben bir sonraki ekran kartımı alırken NVIDIA alacağım.

6700 XT alacaksanız DUAL serisinden uzak durun. CW sorunu çok görüyorum, bizzat kendim de yaşıyorum. Ayrıca fanlar bir dengesiz, elle ayar yapmak gerekiyor. Kart ısınmıyor bende ama fanlar deli gibi çalışıyor. Hazır sistem alacaksanız yapacak bir şey yok. Fakat saçma sapan hatalar alıyorum bazen, tabi bu da şansa dayalı. Ben bir sonraki ekran kartımı alırken NVIDIA alacağım.
CW Sorunu şans. Ben şahsen 6700XT Asus kullanıyorum ve CW neredeyse çok yaşamıyorum, olan da geçiyor zaten. CW her kartta da var, bu sebepten uzak dur demek saçma olmuş. Fanlar da dengesiz değil, elle ayara da gerek yok. BIOS'tan ayar yapabilir veya uygulamadan ayarlayabilirsin. Saçma sapan hatalardan kastın nedir? Diğer parçaların ne ayrıca, merak ettim.

Geri
Yukarı