1080P oyunculuk için en iyi ekran kartları

Evet, bunun farkındayım ancak en azından ortalama bir çok oyunda bunu yaşamak istiyorum. 4K çözünürlükte beslemesine besler evet ancak 1080p ayarlarda darboğaz yiyebilirim. Çözünürlüğü artırdıkça işlemci darboğazı azalıyor bildiğiniz üzere (yük, işlemciden ekran kartına bindiği için) ve darboğaz azalıyor. Sorun da burada zaten, bu kartlar 1080p kartları değil bildiğim kadarıyla, 2K ya da 4K için olan kartlar ve benim monitörüm 1080p olduğu için alacağım ekran kartını darboğaz yemeden kullanmak istiyorum.
O zaman RTX 2070S alın bence. En uygunu bu olarak gözüküyor. Bana öğrettikleriniz için de teşekkür ediyorum.

DLSS ile RTX açınca gayet zevk alınıyor oyunlardan. Ama 144FPS alamıyorsun kolay kolay AAA oyunlarda RTX kapalıyken.
DLSS açınca da çok zevk alamadım ben. Çok drop yediğim yer oldu. Sanıyorum ki benim sistemimle alakalı bir sıkıntı.
Merhaba, konuya uygunsuz soru soruyorum fakat ben 10 gün içerisinde sistem alacağım. Rtx2060 almayı düşünüyordum. Rx5600xt ye mi yönelmeliyim ?
AMD'nin yazılımlarına güvenmiyoum. Daha öne çok acısını çektim. Ama son hali nedir bilemiyorum.

Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere 1080p oyunculuk için en iyi ekran kartı seçeneklerini merak ediyorum. 1080p oyunculuk dememin sebebi monitörümün de 1080p 144Hz olması aynı. Bu yüzden en az 3-4 yıl daha 1080p olarak devam etmeyi düşünüyorum. Anakart olarak Gigabyte B450 Aorus Pro ve işlemci olarak da R5 3600 kullanıyorum. Bu sistem baz alınarak, önerebileceğiniz 1080p oyunculuk için sorunsuz ve darboğaz yapmadan kullanabileceğim en iyi seçenekler nelerdir? Önereceğiniz kartlardan tek istediğim 1080p çözünürlükte AAA oyunları en yüksek ayarlarda ve mümkünse ortalama 144FPS oynamak. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Hocam ne aldınız?

Geri
Yukarı