1080P oyunculuk için en iyi ekran kartları

Sağlam PSU, hayırlı olsun. :)
İşlemci ve belleğe de hız aşırtma yapsanız tadından yenmez, doğrudan performans artar.
Şuan işlemciyi CPB kapalı olarak kullanıyorum. Bu yüzden turbo hızlara çıkamıyor ve maksimum 3.6GHz hızında kullanıyorum. Şu anlık RX 5500XT ile bana yetiyor. 3060Ti epey kafama yattı, sorumun cevabını almış oldum. İlginiz için teşekkür ederim. 🙂

Bu arada belleğe nasıl hız aşırtma yapılıyor? Belleğimi 3600MHz olarak kullanıyorum, daha yukarıya çıkabiliyor mu? Çıksa ne gibi fayda sağlar ki?

Pardon ama 3060 Ti. Merhaba alıp 1080P'de oyun oyayamazsın darboğazın dibine vurursun 2 k için ideal o kart 1080P kartı değil eğer 1080P istiyorsan RTX 2060 veya 5500XT var

Arkadaș oyunlarda 144FPS görmek istiyor.

2060S Hikayeli oyunlarda 1 seneye kalmaz 60FPS'nin altına düşer.
BF 5 gibi işlemciye yüklenen oyunlarda evet sıkışma söz konusu fakat 144FPS gördükten sonra pek bir önemi yok. 2060S alsa 144FPS altına düşebilir.
Kartın RT performansını ve kas gücünü düşünürsek 3060 Ti en iyi seçim.

Son düzenleme:
RTX 2060 kullanıyorum. Memnun değilim, yanlış beklenti kaynaklı sanırım. Sizin için en iyi seçim 2070S olacaktır kanımca.

Ne yönden kötü 2 k açmaya çalışıyorsan haklısın memnun olmazsın
1080P'de açmaya çalışıyorum dostum. Fakat son oyunlarda istenileni yakalayamıyor. Ayrıca RTX performansı da bi hayli kötü. RTX açık/kapalı durumu konsollardakine benzer halde. 30fps/60fps şeklinde yani. Online oyunlarda sorun yok fakat son çıkan AAA oyunların bir çoğunda istenileni veremiyor.

1080P'de açmaya çalışıyorum dostum. Fakat son oyunlarda istenileni yakalayamıyor. Ayrıca RTX performansı da bir hayli kötü. RTX açık/kapalı durumu konsollardakine benzer halde. 30fps/60fps şeklinde yani. Online oyunlarda sorun yok fakat son çıkan AAA oyunların birçoğunda istenileni veremiyor.

Kanka zaten RTX 2060'ın et çekirdikleri az yani RTX bir oyunu 2060 ile oynarsam hem görüntü kalitesi olarak hem de FPS olarak düşük alırsın o yüzden 1080P kartıdır.

Geri
Yukarı