1080p vs 1440p

Tolga Bnk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni monitör alıcağım sorum belli. 1440p almayıp 4K devrini mi beklesem oyunlarda ya da 1440p de bir monitör alıp pascal SPU'lar ile daha çok performans alır mıyım? 1080p ile 1440p arasında fark çok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsan 720p ile 1080p arasındaki kadar fark yok. Tabi bu benim görüşüm. Bence sende benim gibi 1080p oyunculuk için ideal ve uzun ömürlü bir sistem kurup 4k nın yaygınlaşmasını, 4k monitörlerin ucuzlamasını bekle.

Bence şu an 4k monitöre yatırım yapmaktansa 144Hz almak daha mantıklı çünkü 1080p ekranda sanal olarak 4k oynayabilirsin ama 4k 60 Hz bir ekranda 60 Fps'nin üzerine çıkamazsınız.

Bence şu an 4k monitöre yatırım yapmaktansa 144Hz almak daha mantıklı çünkü 1080p ekranda sanal olarak 4k oynayabilirsin ama 4k 60 Hz bir ekranda 60 Fps'nin üzerine çıkamazsınız.

Ben de katılıyorum bu görüşe, şu an yeni monitör alacak birinin yapabileceği en mantıklı hamle budur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı