1080p vs 2K monitör

ramsesv9

Hectopat
Merhaba,

RTX 3060 Ti ve i5 12400F işlemcili bir sistemim var.
2K oynamalık sistem olmadığını düşündüğümden 1080p 165Hz monitör almıştım. (Acer Nitro XV272s)
Monitörden de gayet memnunum 1.5 sendir kullanıyorum fakat bottleneck-calculator sitesinden darboğaz kontrolü yaptığımda 1080p için darboğaz yapıyor fakat 2K çözünürlükte darboğaz yapmaz diyor.
Benim de içime kurt düştü acaba 2K monitöre geçiş yapsam daha iyi FPS değerleri alabilir miyim?

Teşekkürler.
İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K monitör gündelik kullanımda da işinizi çok rahat görür. Dilerseniz oyunu yine 1080p açın ama film izlerken veya öylesine takılırken bile 2K'nın nimetlerinden faydalanın derim. IPS panel olmasını da tavsiye ederim. DLSS de size yardımcı olacaktır bir çok oyunda FPS konusunda.

Merhaba,

RTX 3060 Ti ve i5 12400F işlemcili bir sistemim var.
2K oynamalık sistem olmadığını düşündüğümden 1080p 165Hz monitör almıştım. (Acer Nitro XV272s)
Monitörden de gayet memnunum 1.5 sendir kullanıyorum fakat bottleneck-calculator sitesinden darboğaz kontrolü yaptığımda 1080p için darboğaz yapıyor fakat 2K çözünürlükte darboğaz yapmaz diyor.
Benim de içime kurt düştü acaba 2K monitöre geçiş yapsam daha iyi FPS değerleri alabilir miyim?

Teşekkürler.
İyi Sosyaller.

2K monitör kullanabilirsiniz FPS farkı çok hissedilmez, Öyle siteler genelde doğru bilgiyi veremiyor.

1- Hayır daha iyi FPS değerleri almazsınız. Ekran kartınız da 2k'da akıcı oyun deneyimi sağlamak için yeterli bir ekran kartı değil.
2- Sandığınızın aksine sisteminizde darboğaz söz konusu değil.

Bottleneck calculator gibi siteler yalan yanlış bilgiler veriyor, bir konuda bir pislik aramaya meyilli isen o pislik olmasa bile bulursun. Sisteminizde herhangi bir darboğaz yok, o ekran kartı ise 2K'da hiçbir güncel oyunu oynatamayacak kuvvette ve VRAM'de bir kart dolayısıyla 1080P ekranınızla yolunuza devam edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1- Hayır daha iyi FPS değerleri almazsınız. Ekran kartınız da 2k'da akıcı oyun deneyimi sağlamak için yeterli bir ekran kartı değil.
2- Sandığınızın aksine sisteminizde darboğaz söz konusu değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı siteden ben hesapladım darboğaz olmadığını söylüyor 😀 ayrıca 3060 Ti 2 k da pek iyi olmayabilir 60 FPS civarı verir oyundan oyuna değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı