1080p'de RTX 2060 düşük kullanım oranı

hattuşaş

Hectopat
Daha fazla  
370802

Merhaba. Ekran fotoğrafında görüldüğü üzere R5 2600 ve RTX 2060 ikisili kullanıldığında ekran kartı kullanım oranı %80'lere kadar düşüyor ve işlemci kullanım %30 civarı. Ben şunu merak ediyorum neden hala potansiyel varken ekran kartı ve işlemci daha fazla kullanılıp FPS yükselmiyor? Yani gücü var ve kullanmıyor bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar kartı zorlamıyordur belki. Ekran kartını yoracak ayarlar daha fazla yükseltilerek kullanım arttırılabilir. Bu durumda da FPS düşüşü olacaktır.

İşlemcinin fazla kullanılması iyi bir şey değil, kötü bir şeydir. Oyunlarda takılma, düşük performans, FPS düşmesi gibi sorunlar olmuyorsa GPU kullanımının kaç olduğu önemli değil. %80 değer de iyi. Ayarlar biraz daha yükseltilirse veya 2K'ya alınırsa çözünürlük kullanım biraz daha artar. CPU kullanımları da gayet iyi seviyede.

R5 2600'ın daha sağlam bir işlemci olduğunu şu 2 kullanıma bakarak kolayca anlayabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 370802

Merhaba. Ekran fotoğrafında görüldüğü üzere R5 2600 ve RTX 2060 ikisili kullanıldığında ekran kartı kullanım oranı %80'lere kadar düşüyor ve işlemci kullanım %30 civarı. Ben şunu merak ediyorum neden hala potansiyel varken ekran kartı ve işlemci daha fazla kullanılıp FPS yükselmiyor? Yani gücü var ve kullanmıyor bunu merak ediyorum.
2k çözünürlükte mi oynuyorsunuz 1080p demi?

Çoğu kişi sorudan alakasız cevaplar vermiş. İşlemcinin daha fazla kullanılmamasının sebebi:
1- Optimizasyon.
2- Çoğu oyunun tek çekirdek kullanıyor olması ve tek çekirdeğin gücünün yetmemesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı