1080P'de RX 6700 XT Ryzen 5 5600 darboğaz yapar mı?

berkaydhizek

Kilopat
Sorum başlıktaki gibidir. Hikayeli oyunlarda yüksek FPS alıyorum fakat FPS oyunlarında anlık donma ve drop alıyorum. FPS oyunlarındaki test videoları ile benim aldığım FPS arasında çok fark var.

Ryzen 5 5600 CPU.
Sapphire 6700XT GPU.
A520MKV2 anakart.
T-t Force Vulcan 2x8 3600 MHz RAM.
Kioxia 1TB M.2 SSD.
FSP Pro 650W PSU.

Her sistemde çok ufakta olsa darboğaz olurda bu sistemde aynı şekil olmaz. FPS başka sebepten düşüyordur kontrol edin sürücüler, ekran kartı sürücüsü, ısınma sorunu var mı yok mu, anakarttan olabilir çok şeyden olabilir.

Hayir darbogaz yapmaz. Sorun farkli bir şeyden kaynakli.

Oyundan oyuna değişiyor bir de RAM yetmiyor bazen misal hogwart legacy zamanında 3060 Ti ile 16 GB ile anlık FPS düşüşü kısa kısa drop oluşuyordu.

Oyundan oyuna değişiyor bir de RAM yetmiyor bazen misal hogwart legacy zamanında 3060 Ti ile 16 GB ile anlık FPS düşüşü kısa kısa drop oluşuyordu.

Darboğaz yapmaz.

Her sistemde çok ufakta olsa darboğaz olurda bu sistemde aynı şekil olmaz. FPS başka sebepten düşüyordur kontrol edin sürücüler, ekran kartı sürücüsü, ısınma sorunu var mı yok mu, anakarttan olabilir çok şeyden olabilir.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Şu konuya da bakabilir misiniz? Sorunun anakart veya PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı