Çözüldü 10850K sistem Yeniden Başlat dedikten sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RichWarrior

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Dün Intel Core i9 10850K ve ASUS Prime Z490-A anakart aldım. Montaj bitti ve sonrasında Windows 10 Pro kurdum. Sorunum ise bundan sonra başladı. Bilgisayarı kapatınca ve sonrasında tuşuna basınca açabiliyorum fakat yeniden başlat deyince ASUS yazısında kalıyor ve bilgisayarı açamıyorum. Yardımcı olursanız çok iyi olur. Teşekkürler.

Çözüm
M2 SSD slotunu değiştirdikten sonra sorunum çözüldü. Garip bir sorun. Yine de yardımlarınız için teşekkürler.
BIOS ayalarından Fast Boot seçeneğini kapatarak yeniden dener misiniz? Bazı durumlarda sistem kararlılığını bozabiliyor. Ayrıca BIOS sürümünüz güncel değilse, mutlaka güncelleyiniz.

Hocam BIOS güncelleyip denetim masasındaki güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kaptın. Asus anakartımda böyle halletmiştim.

Ben de 10850K + MSI MEG Z490 unify anakartlı sistem kurdum. İlk eve gelip açtığımda Windows kilit ekranında kalmıştı. Reset tuşu bile çalışmıyordu donuyordu. Güç tuşuna basılı tutarak 3 5 kez kapatıp açınca anca girebiliyordum masaüstüne. Sonra sıfırdan Windows kurdum ve sorunum çözüldü :)

Sıfır kurulum yaptım ve Windows 10 pro 20h2 versiyonunu kurdum. Bios güncelledim. Yine sorunum çözülmedi. Fastboot ayarını kapat diyen arkadaşlara uyarak fastboot ayarını kapattım, windows kapandıktan sonra siyah ekranda kaldı asus logosu bile gelmedi. Bende mecburen fastboot ayarını geri açtım.

Sıfır kurulum yaptım ve Windows 10 Pro 20H2 versiyonunu kurdum. BIOS güncelledim. Yine sorunum çözülmedi. Fastboot ayarını kapat diyen arkadaşlara uyarak fastboot ayarını kapattım, Windows kapandıktan sonra siyah ekranda kaldı ASUS logosu bile gelmedi. Bende mecburen fastboot ayarını geri açtım.

Bir Windows 8.1 deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı