10850K vs 10900K

Overclock potansiyeli ve 100 mhz, fark bu. 10850K al geç.
Ciddi bir OC hastası değilim ve yapacağımı düşünmüyorum zaten.
Teşekkür ederim hocam.
Bence değmez fakat dediğim gibi size tavsiye 11. Nesil veya Ryzen Zen 3 beklemeniz.
Anladım hocam teşekkür ederim.
Peki bu 11. Nesil veya Ryzen Zen 3'ler ne zaman çıkacak, bir bilginiz var mı?
Birde fiyat aralığıda önemli. 11. Nesil daha yüksek bir fiyattan gelirse alma şansım olmaz.

Ciddi bir OC hastası değilim ve yapacağımı düşünmüyorum zaten.
Teşekkür ederim hocam.

Anladım hocam teşekkür ederim.
Peki bu 11. Nesil veya Ryzen Zen 3'ler ne zaman çıkacak, bir bilginiz var mı?
Birde fiyat aralığıda önemli. 11. Nesil daha yüksek bir fiyattan gelirse alma şansım olmaz.
Tam olarak belli değil fakat Ryzen işlemciler için bir sunum yapıldı büyük ihtimal yakında çıkacak aynı şekilde 11.Nesil de 2021 başı gibi çıkar herhalde fiyatların ise şimdikinden çok yüksek olacağını düşünmüyorum eğer beklemeye karar verirseniz paranızı dolar veya altına atabilirsiniz.

Tam olarak belli değil fakat Ryzen işlemciler için bir sunum yapıldı büyük ihtimal yakında çıkacak aynı şekilde 11.Nesil de 2021 başı gibi çıkar herhalde fiyatların ise şimdikinden çok yüksek olacağını düşünmüyorum eğer beklemeye karar verirseniz paranızı dolar veya altına atabilirsiniz.
Bunu bir düşüneceğim. Intel bir sistem kullanmayı düşünüyorum daha çok. Birde bu yeni Intel işlemcilerle z490 anakartlar uyumlu olur mu? Yoksa yeni bir soket tipiyle mi çıkacaklar.
Asus z490-e gaming anakart aldım çünkü de.
Ona göre belki beklemeyi düşünebilirim.

Net 10850k çok daha mantıklı. Anakart olarak keşke unify alsaydiniz ve 11. Nesili beklemenizi öneririm.

Net 10850k çok daha mantıklı. Anakart olarak keşke unify alsaydiniz ve 11. Nesili beklemenizi öneririm.
Unify dediğiniz ne oluyor hocam? Daha yeni satın aldım geri iade hakkım devam etmekte. İade edebilirim yani.

Ekleme: Unify MSI'ın anakartıymış sanırım sizde onu önerdiniz bana. Fakat full Asus sistem dizeceğim için MSI anakart almayı düşünmüyorum. Bu anakartında yeteceğini düşünüyorum.

Unify dediğiniz ne oluyor hocam? Daha yeni satın aldım iade hakkım devam etmekte. İade edebilirim yani.

Ekleme: Unify MSI'ın anakartıymış sanırım sizde onu önerdiniz bana. Fakat Full ASUS sistem dizeceğim için MSI anakart almayı düşünmüyorum. Bu anakartında yeteceğini düşünüyorum.

Unify ve ASUS arasında performans farkı tamamen aynı. ASUS anakartında akıllı overclock olayı var. Bu yüzden bende unify modelinden vazgeçip ASUS modelini aldım.
ASUS anakartın özelliği, sistemi kendisi test edip ona göre overclock yapıyor. Tam stabil çalışmasını sağlıyor çok güzel bir anakart tercih etmişsiniz. Güle güle kullanın.

Z490 chipsetten bahsediyoruz. UNIFY yerine STRIX-E almak bir nevi B550 tomahwak yerine B450M-K almak gibi bir şey.
Oto OC vs gibi özellikler zaten bizzat Intel'in bile öyle bir programı var. Normalde en iyisi kendin yapmak aslında ve sırf oto OC var diye 2 kat daha kötü anakart da alınmaz.

Geri
Yukarı