Çözüldü 10Mbps upload ile yayın yapamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cebrail Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Ortalama minimum 95mb/s download ve minimum 9mb/s upload hızı almaktayım farklı siteler üzerinden yapmış olduğum testleri görebilirsiniz. Yayın anlamında 720P30 FPS bile yayın yapamıyorum, takılmalar inanılmaz. Bilgisayarda takılma hiç yok, arka planda interneti yoran hiçbir uygulama yok, Wi-Fi kapalı. Testlerde dalgalanma olmamasına rağmen Twitch üzerinden baktığımda bitrate inanılmaz değişken, Twitch serveri alaklı bir sorun mu? Sorun server ise 5mb/s upload ile Twitch üzerinden yayın yapanlar nasıl yapıyor?
Konu ile alakalı bilgisi olan bir kardeşim, abim yardım ederse minnettar olurum!
Bu 720P30FPS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da 720P60FPS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042902_www.nperf.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042902_www.nperf.com.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 130
  • Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042917_www.hiztesti.com.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042917_www.hiztesti.com.tr.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 175
  • SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 118
Çözüm
Uzun uğraşlar sonucu görüntü kalitesinden bir tık düşmüş olsakda 900p60 yayında akıcılık sağlayabildim. Program olarak Streamlabs OBS kullandım, en iyi performansı veriyor. Değiştirdiğim ayarlar şu şekilde:
Ortalama minimum 95mb/s download ve minimum 9mb/s upload hızı almaktayım farklı siteler üzerinden yapmış olduğum testleri görebilirsiniz. Yayın anlamında 720P30 FPS bile yayın yapamıyorum, takılmalar inanılmaz. Bilgisayarda takılma hiç yok, arka planda interneti yoran hiçbir uygulama yok, Wi-Fi kapalı. Testlerde dalgalanma olmamasına rağmen Twitch üzerinden baktığımda bitrate inanılmaz değişken, Twitch serveri alaklı bir sorun mu? Sorun server ise 5mb/s upload ile Twitch üzerinden yayın yapanlar nasıl yapıyor?
Konu ile alakalı bilgisi olan bir kardeşim, abim yardım ederse minnettar olurum!
Bu 720P30FPS.

Bu da 720P60FPS.

İnternet servis sağlayıcınla alakalı bir durum ben de 2 gündür açamıyorum arıza kaydı bıraktım düzeldi.

Kayıt aldığınız, yayın yaptığınız programın ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir. Kodlayıcı, renk biçimi vs.
OBS Studio ile yayın yapıyorum kodlayıcı x264 ve NVENC denedim değişiklik olmadı, renk uzayı 601, renk aralığı kısmi, renk biçimi NV12 şeklinde bir yanlışlık var mıdır ?
İnternet servis sağlayıcınla alakalı bir durum ben de 2 gündür açamıyorum arıza kaydı bıraktım düzeldi.
Sağlayıcı ile alakalı ise dalgalanmalar testlerde yok denilecek kadar az görünmesi normal gelmiyor. Yine de arıza kaydı bırakacağım.
Teşekkürler 👍

Teamwiever ile ayarlarına bakabilirim istersen.

Sistem özellikleri belirtmeyi unutmuşum 🙈
CPU: Ryzen 5 3600x
GPU:Asus RTX2060 EVO 6GB
ANAKART:B450M PRO M-2 MAX 4133Mhz
Ram: XPG 16GB (2x8) 3000mhz
SSD: XPG SPECTRİX S40G 256GB m.2.
Stok soğutucu
PSUv 750w 80+ everest
1. Monitör:GAMEBOOSTER GB-2779CF 27" 165Hz 1ms
2. Monitor ViewSonic vx2458-c-mhd 145hz 1ms

Yeni konular

Geri