Çözüldü 10Mbps upload ile yayın yapamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cebrail Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Ortalama minimum 95mb/s download ve minimum 9mb/s upload hızı almaktayım farklı siteler üzerinden yapmış olduğum testleri görebilirsiniz. Yayın anlamında 720P30 FPS bile yayın yapamıyorum, takılmalar inanılmaz. Bilgisayarda takılma hiç yok, arka planda interneti yoran hiçbir uygulama yok, Wi-Fi kapalı. Testlerde dalgalanma olmamasına rağmen Twitch üzerinden baktığımda bitrate inanılmaz değişken, Twitch serveri alaklı bir sorun mu? Sorun server ise 5mb/s upload ile Twitch üzerinden yayın yapanlar nasıl yapıyor?
Konu ile alakalı bilgisi olan bir kardeşim, abim yardım ederse minnettar olurum!
Bu 720P30FPS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da 720P60FPS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042902_www.nperf.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042902_www.nperf.com.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 130
  • Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042917_www.hiztesti.com.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-07-23_042917_www.hiztesti.com.tr.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 175
  • SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 118
Çözüm
Uzun uğraşlar sonucu görüntü kalitesinden bir tık düşmüş olsakda 900p60 yayında akıcılık sağlayabildim. Program olarak Streamlabs OBS kullandım, en iyi performansı veriyor. Değiştirdiğim ayarlar şu şekilde:
Ortalama minimum 95mb/s download ve minimum 9mb/s upload hızı almaktayım farklı siteler üzerinden yapmış olduğum testleri görebilirsiniz. Yayın anlamında 720P30 FPS bile yayın yapamıyorum, takılmalar inanılmaz. Bilgisayarda takılma hiç yok, arka planda interneti yoran hiçbir uygulama yok, Wi-Fi kapalı. Testlerde dalgalanma olmamasına rağmen Twitch üzerinden baktığımda bitrate inanılmaz değişken, Twitch serveri alaklı bir sorun mu? Sorun server ise 5mb/s upload ile Twitch üzerinden yayın yapanlar nasıl yapıyor?
Konu ile alakalı bilgisi olan bir kardeşim, abim yardım ederse minnettar olurum!
Bu 720P30FPS.

Bu da 720P60FPS.

Yayını OBS ile yapın.

Dosya Ekleri

• AVRUPA.jpg
    AVRUPA.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 158
Uzun uğraşlar sonucu görüntü kalitesinden bir tık düşmüş olsakda 900p60 yayında akıcılık sağlayabildim. Program olarak Streamlabs OBS kullandım, en iyi performansı veriyor. Değiştirdiğim ayarlar şu şekilde:

Dosya Ekleri

• settings obs.png
    settings obs.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 158
  • settings obs1.png
    settings obs1.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 149
  • settings obs2.png
    settings obs2.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 149
  • settings obs3.png
    settings obs3.png