10TL'lik harcama yaptıktan sonra kredi kartı limitinden 70 TL azaldı

Elweald

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, dün kredi kartımdan İBB kartına 10₺ yüklemek istedim ve yukleyebildim fakat girip baktığım zaman 68TL'lik bir kesim olmuş. Limitimden bu konu hakkında ne yapmam lazım? Müşteri hizmetlerini arıyorum en az 20 dakika bekliyorum bağlanmıyor. Ve borç kısmında gözükmüyordu sabah baktığım da gözükmeye başlamış ama ondan sonra yaptığım harcamalar gözükmüyordu şimdi de borç kısmında ama onlar kredi kartı limitimden tam doğru bir şekilde çekildi. Maximum Genç kredi kartı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kredi kartı ile harcama yapıldığında hemen hesap özetine düşmez. Bir süre provizyonda bekletir. 1-2 gün içinde hesap özetine güncel borç olarak yansıtılır. 68TL'lik kesim yaptığınız başka bir harcama olabilir. Detaylı olarak baktınız mı?

Hocam kredi kartı ile harcama yapıldığında hemen hesap özetine düşmez. Bir süre provizyonda bekletir. 1-2 gün içinde hesap özetine güncel borç olarak yansıtılır. 68TL'lik kesim yaptığınız başka bir harcama olabilir. Detaylı olarak baktınız mı?

Temassız ödemeden dolayı 50₺ eksik gözüküyor muş eğer alışveriş yaparken 50₺ varmış gibi gözüküyor muş ama internetten alışveriş yaparsan 50₺ yokmuş gibi gözüküyor muş:)

@İzmirli Gurme.

Eğer alışveriş yaparken 50₺ varmış gibi gözüküyor muş ama internetten alışveriş yaparsan 50₺ yokmuş gibi gözüküyor muş.

Şimde biraz yanlış anlatmış olabilirim ama temassız işlemler açık olduğu için bakiye -50 TL gözüküyor ama aslında bakiye eksik değil normal pos cihazlarından temassız bir şekilde işlem yaparsan kart limitin +50TL olarak gözüküyor yani 2000TL'lik bir kartın varsa 1950TL olarak gözükecek ama 2000TL'lik bir pos cihazlarına alışveriş yaparsan limitin 0'a düşecek ama internetten 2000TL'lik bir alışveriş yapamayacaksın 1950TL'lik bir alışveriş yaparsan limitin 0TL'ye düşekecek ama hala 50TL'lik bir limitin olacak o da pos cihazlarından şifre ile kullanabilirsin.

Geri
Yukarı