11.000₺ laptop önerisi

Evet her cuma 20.00'den sonra başlıyor indirimler fakat ondan önceki saatlerde nelerin indirime girecegini söylüyorlar. Ocak/Şubat aylarında 9750H 2060 Omen 9500 civarına bulunuyordu. Şuan 12K₺. Ayrıca Ryzen7 4800H'i da kontrol etmenizi öneririm. i7 7700K'a eşdeğer ve 2060'li kombinasyonu 10-11K arası satılıyordu.

Evet her cuma 20.00'den sonra başlıyor indirimler fakat ondan önceki saatlerde nelerin indirime girecegini söylüyorlar. Ocak/Şubat aylarında 9750H 2060 Omen 9500 civarına bulunuyordu. Şuan 12K₺. Ayrıca Ryzen7 4800H'i da kontrol etmenizi öneririm. i7 7700K'a eşdeğer ve 2060'li kombinasyonu 10-11K arası satılıyordu.
Peki Tulpar'dan memnun musunuz? Isınma durumu nasıl fanların sesi çok duyuluyor mu?

Monster Huma'lar nasıl peki hocam? Mesela bu modeli. Hem hafif hem şarjı uzun süre dayanıyor. İşlemcisi ve RAM'i de güzel. Siz olsanız alır mıydınız?
Huawei modellere baktım da sitede problem var galiba özelliklerine bakamıyorum. Huawei'den model önerseniz ne olurdu o?

Attığınız Monster huma güzel tabii ki. Ama dediğim gibi biraz bu iş için çok fazla oluyor. Tabi ki almak isterseniz sizin tercihiniz.Huawei için ise D15 kullanan birini tanıyorum.Canlı olarak gördüğümde ekran kalitesi çok hoşuma gitmişti ve tasarımı çok güzeldi.Huaweinin D15 modellerinden beğendiğiniz birini alabilirsiniz. Attığınız Monster huma güzel bir bilgisayar tabii ki ve Huawei D15'den daha yüksek özellikleri var fakat bu iş için biraz fazla iyi. Sizin yerinizde olsam Huawei D15 alırdım, kalan parayı ya biriktirir güzel bir masaüstü sistem toplardım ya da kalan parayla bir masaüstü sistem toplardım.

Fan sesleri ağır oyunlar'da duyuluyor fakat kulaklık takarsanız duymuyorsunuz. Sıcaklık konusunda GPU'nun 80°'i geçtiğini görmedim fakat işlemci 90-92°'i gördü.
Evet Monster'da ana problem diyebiliriz işlemci sıcaklığına. Teşekkürler.
Attığınız Monster huma güzel tabii ki. Ama dediğim gibi biraz bu iş için çok fazla oluyor. Tabi ki almak isterseniz sizin tercihiniz.Huawei için ise D15 kullanan birini tanıyorum.Canlı olarak gördüğümde ekran kalitesi çok hoşuma gitmişti ve tasarımı çok güzeldi.Huaweinin D15 modellerinden beğendiğiniz birini alabilirsiniz. Attığınız Monster huma güzel bir bilgisayar tabii ki ve Huawei D15'den daha yüksek özellikleri var fakat bu iş için biraz fazla iyi. Sizin yerinizde olsam Huawei D15 alırdım, kalan parayı ya biriktirir güzel bir masaüstü sistem toplardım ya da kalan parayla bir masaüstü sistem toplardım.
Sitesinde stok yok diyordu D15 için. Peki bu Huma modeli nasıl iş görür mü? Benim korkum ve ön yargım MX ekran kartlarıydı. Ekran kartına da pek ihtiyaç yokmuş. Huma'nın bu modelinde tek modül 16 GB ram var ileride eklemeye gerek var mı yoksa alınca eklesem daha mı iyi olur?
MacBook'u kesinlikle tavsiye ederim bu arada. Mid 2015 MacBook Pro kullanıyorum hala bütün işlerim için ve 5 senedir bir sıkıntısı olmadı. Muhtemelen 5 sene daha götürür.
MacBook alman daha iyi olur. Senelerce sıkıntısız götürür seni. Steam ile de birçok oyun oynayabilirsin.
Mac Book tasarımı da çok güzel. Çok cazip gelmeye başladı.

Hocam genel olarak Intel mobil islemcilerin problemi ısınması. 14nm olduğundan dolayı bu problem oluyor. Ryzen 4000 mobil işlemcilerde aynı oyun ve aynı ekran kartıyla Intel 10.Nesil'den 10° daha az ısınıyor.

Evet Monster'da ana problem diyebiliriz işlemci sıcaklığına. Teşekkürler.

Sitesinde stok yok diyordu D15 için. Peki bu huma modeli nasıl iş görür mü? Benim korkum ve ön yargım MX ekran kartlarıydı. Ekran kartına da pek ihtiyaç yokmuş. Huma'nın bu modelinde tek modül 16 GB RAM var ileride eklemeye gerek var mı yoksa alınca eklesem daha mı iyi olur?

Mac book tasarımı da çok güzel. Çok cazip gelmeye başladı.

MacBook alabiliyorsan başka bir şeye bakma.Huma kesinlikle iş görür fakat MacBook hariç hiçbir laptopum 5 sene dayanmadı onu da söyliyim. Ekran kartının düşük olması batarya tüketimini azalttığı için projelerde işimize geliyor. Tek modül 16 GB RAM kesinlikle yeterli. İleri de veya şu anda eklemek tamamen senin tercihin ama kesinlikle şu an gerekli değil. Tamamen senin isteğine bağlı. MacBook'ta hiç oyun oynamadım ve pek tavsiye etmiyorum açıkçası. Oynayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir belki ama MacBook alacaksan oyun oynamayacağını düşünerek al.

MacBook alabiliyorsan başka bir şeye bakma.Huma kesinlikle iş görür fakat MacBook hariç hiçbir laptopum 5 sene dayanmadı onu da söyliyim. Ekran kartının düşük olması batarya tüketimini azalttığı için projelerde işimize geliyor. Tek modül 16 GB RAM kesinlikle yeterli. İleri de veya şu anda eklemek tamamen senin tercihin ama kesinlikle şu an gerekli değil. Tamamen senin isteğine bağlı. MacBook'ta hiç oyun oynamadım ve pek tavsiye etmiyorum açıkçası. Oynayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir belki ama MacBook alacaksan oyun oynamayacağını düşünerek al.
2020 model i5 işlemcili Mac mi almak mantıklı yoksa daha eski bir sürümün daha yüksek işlemcili modelini almak mı? Hocam bu arada siz hangi üniversitede okuyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı