11.000 TL DDR4 anakart ve işlemci önerisi

Bütçe
11.000
Hocam tek sıkıntınız büyük ihtimalle vida olur çünkü vidalar kasayı aldığınızda kasanın içinden çıkıyor o kadar. Montaj işlemini kendini yaparsınız kılavuzunda bile zaten neyi nereye takacağınız yazar.

Hocam ben sizin yerinizde olsam kendim toplarım korkacak bir şey yok üstün zeka gerektiren bir şey yapmayacaksınız her konuda size yardımcı oluruz videolu resimli.

Hocam dediğim gibi öyle bir risk almak istemiyorum. İşlemci olarak çok büyük ihtimalle i5 13500 veya 5800X alacağım fakat karar veremedim. Ve herhangi bir test bulamadım. Siz ne düşünüyorsunuz.

Hocam dediğim gibi öyle bir risk almak istemiyorum. İşlemci olarak çok büyük ihtimalle i5 13500 veya 5800X alacağım fakat karar veremedim. Ve herhangi bir test bulamadım. Siz ne düşünüyorsunuz.

Ryzen 7 5800x3D ikisinde iyi hocam alın. Risklik bir şey yok bence. Bende sistemi topladım anakartı işlemci RAM SSD kendim kasaya monte ettim sadece fan ve güç kaynağı bilgisayarcı bir tanıdığıma taktırdım onu da aslında ben yapardım. Hiç risk almak istemiyorum dersen git vatan şubesine al anakartı işlemciyi orada toplasınlar sistemi sana versinler.

Ryzen 7 5800x3D ikisinde iyi hocam alın. Risklik bir şey yok bence. Bende sistemi topladım anakartı işlemci RAM SSD kendim kasaya monte ettim sadece fan ve güç kaynağı bilgisayarcı bir tanıdığıma taktırdım onu da aslında ben yapardım. Hiç risk almak istemiyorum dersen git vatan şubesine al anakartı işlemciyi orada toplasınlar sistemi sana versinler.

Hocam arkadaş kararını vermiş uzatmaya gerek yok yani arkadaşa anakart yarat demiyoruz ama riske atmak istemiyor kendi kararı iyi sosyaller.

5800x3D değil normal 5800x alacağım hocam alırsam. Tamam hani size kolay geliyor olabilir belki ben de yapsam kolay gelir fakat bir hata yapsam veya bir şeyi kırsam 4-5k zarara gireceğim boş yere.

5800x3D değil normal 5800X alacağım hocam alırsam. Tamam hani size kolay geliyor olabilir belki ben de yapsam kolay gelir fakat bir hata yapsam veya bir şeyi kırsam 4-5k zarara gireceğim boş yere.

Hocam kıracak bir şey yok ama yani denecek bir şeyde yok kendi kararınız zaten elinizle alıp oraya buraya vurmadığınız durumda öyle kolay kolay kırılacak şeyler değiller o parçalar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam kıracak bir şey yok ama yani denecek bir şeyde yok kendi kararınız zaten elinizle alıp oraya buraya vurmadığınız durumda öyle kolay kolay kırılacak şeyler değiller o parçalar.

Teşekkürler hocam düşünceleriniz için.

Yanına Xbox kolu almayı düşünüyordum fakat onu sonraya bırakıp sıvı soğutma ekledim. Bu üçünü almayı düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

Teşekkürler hocam düşünceleriniz için.

Yanına Xbox kolu almayı düşünüyordum fakat onu sonraya bırakıp sıvı soğutma ekledim. Bu üçünü almayı düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

İyi sistem hocam.

5800x3D ile düz 5800 arasında oyun performansı olarak gerçekten kayda değer fark var. İlla vatan bilgisayara toplatacaksaniz, gidip bir tane antivirus alın anakart ve sıvı soğutmanin yanına. Islemciyi internetten alıp götürün, montaj yaptırın. Eğer uğraşamam diyorsanız ve amacınız sadece oyun oynamaksa 5800X'e gerek yok. 5600'de rahatlıkla işinizi görecektir. Aradaki fiyat farkına değer bir tekli çekirdek performans artışı yok çünkü.

5800x3D ile düz 5800 arasında oyun performansı olarak gerçekten kayda değer fark var. İlla Vatan Bilgisayar'a toplatacaksaniz, gidip bir tane antivirus alın anakart ve sıvı soğutmanin yanına. Islemciyi internetten alıp götürün, montaj yaptırın. Eğer uğraşamam diyorsanız ve amacınız sadece oyun oynamaksa 5800X'e gerek yok. 5600'de rahatlıkla işinizi görecektir. Aradaki fiyat farkına değer bir tekli çekirdek performans artışı yok çünkü.

Hocam 5800x3D ile 5800X arasında neredeyse 2K fiyat farkı var daha fazla kısabileceğim bir şey yok.

Geri
Yukarı