Çözüldü 11.000 TL Laptop Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
11.000 TL

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, bütçem en fazla 11000 TL. Lütfen 100 TL bile olsa bütçemin üzerindeki modelleri önermeyin. Çünkü zaten bu benim çıkabileceğim en yüksek bütçe.

Kendim birkaç model buldum, özellikle de bu model çok hoşuma gitti. 144Hz, GTX 1660Ti, R9 4900H, 512GB SSD gibi özellikleri var. Araştırmalarımda 9bin ila 11bin TL arasında en iyi ve f/p laptopların Asus TUF ailesine ait olduğunu fark ettim.

Benzer fiyata bu ürün de var. Aralarında yaklaşık 1000TL fiyat farkı var ve özellik olarak da işlemci ve ekran tazeleme hızları farklı. Sizce aradaki 1000 TL fiyat farkına değer mi?

Son olarak sizlerin de yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum, buradan çıkan sonuç ile bir model tercihi yapmayı düşünüyorum. Sizlere sormadan kendim karar vermek istemedim, yorum yapan ve destek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar, sağlıklı günler.

Çözüm
Merhaba, bütçem en fazla 11000 TL. Lütfen 100 TL bile olsa bütçemin üzerindeki modelleri önermeyin. Çünkü zaten bu benim çıkabileceğim en yüksek bütçe.

Kendim birkaç model buldum, özellikle de bu model çok hoşuma gitti. 144Hz, GTX 1660 Ti, R9 4900H, 512 GB SSD gibi özellikleri var. Araştırmalarımda 9bin ila 11bin TL arasında en iyi ve F/P laptopların ASUS TUF ailesine ait olduğunu fark ettim.

Benzer fiyata bu ürün de var. Aralarında yaklaşık 1000TL fiyat farkı var ve özellik olarak da işlemci ve ekran tazeleme hızları farklı. Sizce aradaki 1000 TL fiyat farkına değer mi?

Son olarak sizlerin de yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum, buradan çıkan sonuç ile bir model tercihi yapmayı düşünüyorum. Sizlere sormadan kendim karar vermek istemedim, yorum yapan ve destek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar, sağlıklı günler.

Render, mühendislik vb. içinse https://www.hepsiburada.com/asus-fa...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000TYNJ8 ASUS TUF iyidir çünkü R7 oldukça güçlü ayrıca oyun için ASUS TUF ısınma sorunu var ve 60Hz render vb. için sorun olmaz.

Oyun içinse bu HP önerimdir ısınma sorunu veya kronik sorunu yok, ve RTX 2060 var.
Ayrıca sizin attığınız ASUS'lardaki 8 GB RAM yetersiz kalacaktır yani 300TL masrafı var ama HP RAM ve depolama olarak oldukça yeterli.

Kendim birkaç model buldum, özellikle de bu model çok hoşuma gitti. 144Hz, GTX 1660 Ti, R9 4900H, 512 GB SSD gibi özellikleri var. Araştırmalarımda 9bin ila 11bin TL arasında en iyi ve F/P laptopların ASUS TUF ailesine ait olduğunu fark ettim.

Hocam 1000TL'lik laptop farkı arasında işlemci ve panel HZ farkı var. Bence 1000TL farkı değer zira 120 aldığınız yerde 60 hissederken diğerinde 120 alıp gerçekten 120'yi hissedebileceksiniz.

Bu arada Monster'da olur derseniz RTX 2060'lı laptop var.
Monster Tulpar T5 V19.2 Notebook En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

Tek eksiği depolama alanı (256 GB).

Bu iyi bütçeniz 12 olsaymış RTX2060 vardı ama bu daha makul.

HP OMEN Dizüstü Bilgisayar, 15,6'' FHD, Intel Core i5-10300H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, GeForce RTX 2060 6 GB, IPS 144Hz, FreeDOS, 3A692EA, Siyah: Amazon.com.tr 11K fiyata da var.
Oyun için arıyorsan şuna bakabilirsin:

Bu fiyata en düşük GTX 1660 Ti bakılmalı.

Render, mühendislik vb. içinse https://www.hepsiburada.com/asus-fa...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000TYNJ8 ASUS TUF iyidir çünkü R7 oldukça güçlü ayrıca oyun için ASUS TUF ısınma sorunu var ve 60Hz render vb. için sorun olmaz.

Oyun içinse bu HP önerimdir ısınma sorunu veya kronik sorunu yok, ve RTX 2060 var.
Ayrıca sizin attığınız ASUS'lardaki 8 GB RAM yetersiz kalacaktır yani 300TL masrafı var ama HP RAM ve depolama olarak oldukça yeterli.

Çözüm
@i5 10300h Aslında hem mühendislik hem oyun için dengeli bir model arıyorum. Bahsettiğiniz HP modeli güzele benziyor, onu araştıracağım.

@er4y Bu bütçeye çıkmışken minimum GTX 1660Ti olsun istiyorum açıkçası :D Yine de teşekkürler.

@polokral3846 Keşke, bütçem 12bin lira olsaydı çok daha iyi modeller var ancak ne yazık ki 10-11bin lira seviyesi benim için en üst limit.

@erdemst17 Monster modellerinde iyi bir satıcı bulmak lazım. Monster kendi sitesinde çok yüksek vade farkı alıyor maalesef, bu yüzden Monster düşünmüyorum. Monster markasına karşı her hangi bir sorunum yok ancak benim için önemli olan ürünü taksitle satın alacağım için satıcı ve 9ay vade farksız satın alma imkanı. Diğer türlü totalde ödediğim fiyat 12-13bin liralara gelsin istemiyorum.

Son düzenleme:
@i5 10300h aslında hem mühendislik hem oyun için dengeli bir model arıyorum. Bahsettiğiniz HP modeli güzele benziyor, onu araştıracağım.

@er4y bu bütçeye çıkmışken minimum GTX 1660 Ti olsun istiyorum açıkçası :D yine de teşekkürler.

@polokral3846 keşke, bütçem 12bin lira olsaydı çok daha iyi modeller var ancak ne yazık ki 10-11BIN lira seviyesi benim için en üst limit.

@erdemst17 Monster modellerinde iyi bir satıcı bulmak lazım. Monster kendi sitesinde çok yüksek vade farkı alıyor maalesef, bu yüzden Monster düşünmüyorum. Monster markasına karşı herhangi bir sorunum yok ancak benim için önemli olan ürünü taksitle satın alacağım için satıcı ve 9ay vade farksız satın alma imkanı. Diğer türlü Total'de ödediğim fiyat 12-13BIN liralara gelsin istemiyorum.

İndirim hala devam ediyor.

HP OMEN modelini biraz araştırdım ve gerçekten çok beğendim. Ancak TUF modeli 13-15bin lira arasında gözüküyor şuan ve ciddi bir indirime girmiş gibi. Şuan çok büyük bir ikilemdeyim. Çünkü Asus'ta mobil platformdaki en iyi işlemci var ve ekran kartı da fena değil. Diğer yandan orta seviye bir işlemcili laptop var. OMEN eğer i7 ile o fiyata olsaydı hiç düşünmezdim bile ancak işlemcisi beni biraz endişelendiriyor. @i5 10300h Aldığım laptobu 3-5 sene kullanmayı düşünüyorum en az ve oyun benim için ilk sırada gelmiyor. Tabi tasarım ve diğer faktörler de önemli ancak iki model arasında çok ciddi bir işlemci farkı var. Bir türlü karar veremedim 😂 İkna olabileceğim test sonuçları araştırıyorum.

Geri
Yukarı