11.000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
11.000

Smith

Hectopat
Bir sistem topladım ama birkaç ay sonra alacağım. Birçok parçadan kıstım ve bazı parçaları daha sonra ekleyeceğim.

Ekleyeceğim parçalar:
- Bir tane daha 8 GB RAM ekleyeceğim.
- 1 TB 7200RPM HDD ya da 500 GB M.2 SSD ekleyeceğim.

Parça kısmamın nedeni:
- Ekran kartı gibi parçaları daha sonra yükseltmem çok zor çünkü çok pahalılar.
- Işlemci, RAM, SSD/HDD ve güç kaynağı gibi parçalar çok pahalı değiller bu yüzden daha sonra değiştirebilirim.

Alacağım sistem: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA

Bazı parçalar uyumsuz olabilir, bunun nedeni ise daha yeni başladım bilgisayar toplamaya. Sizden bu sistemin eksikliklerini ve hatalarını söylemenizi istiyorum. Cevap veren herkes için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız sistemde RAM yok?

11.688 TL.

Attığınız sistemde RAM yok.

Son düzenleme:
Toplam:10568TL

SSD:508

RAM(X2):570

Anakart:620

İşlemci:1440

PSU:590

Monitör:1500

CPU soğutucusu:270

Ekran Kartı:4750

Kasa:320

Kasa,anakart,ram,SSD upgrade edilebilir seçim sizin

Hocam toplama konusunda ben de iyi sayılmam ama şansımı deniyorum :D. Kasa ile başlayacağım izninizle.

Monitör de dahil ise:
Acaba oldu mu..? Bu arada ekran kartını mümkünse 2070 de yapabilirsiniz. Ve yine isterseniz ekstradan 1 TB HDD alabilirsiniz.

İlk attığınız İtopya'daki sistemde RAM yok, yukarıda farklı sitelerden bir sistem topladım.
Aslında RAM vardı, eklediğimi hatırlıyorum ama şu an yok. Attığınız sistemi böyle yapsam uygun olur mu acaba ? Vatan ya da Itopya'dan almak zorundayım. Ailemin internetten alacağını sanmıyorum. İşlemciyi AMD Ryzen 3600 olarak çevireceğim stokta olduğu zaman. SSD'yi Samsung 250 GB 860 Evo olarak değiştireceğim.

Aslında RAM vardı, eklediğimi hatırlıyorum ama şu an yok. Attığınız sistemi böyle yapsam uygun olur mu acaba? Vatan ya da İtopya'dan almak zorundayım. Ailemin internetten alacağını sanmıyorum. İşlemciyi AMD Ryzen 3600 olarak çevireceğim stokta olduğu zaman. SSD'yi Samsung 250 GB 860 Evo olarak değiştireceğim.

Böyle güzel olmuş, hayırlı olsun.

@RPM ceza yedi bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı