11.000TL Bütçe ile Sistem Toplama

Gördüğünüz gibi arkadaşlar çoğu parçayı aynı tuttum işlemciyi de düşürdüm sana RTX2080S li bir kasa topladım arkadaşın Newegg.com dan :D.Ancak işlemciyi düşürmeme rağmen hatta SSD de benim seçtiğim biraz daha iyi diye duymuştum -yanlış hatırlıyor olabilirim.- ona rağmen fiyatımız ise şu: 13634TL. Ben bazı parçaların 2. el olup olmadığından şüphe ediyorum öyle bir mesele var Newegg.com da ben hiç güvenmem doğrusu biraz sonra da TR den toplayacağım bu sistemi daha mı pahalı yoksa daha mı ucuz bakalım ben de merka ettim doğrusu :D.
Çoğu şeyi aynı tutarak fiyatı 14000TL olarak buldum bu zahmete hiç ama hiç gerek yok.
asdasda.png

Son düzenleme:
Gördüğünüz gibi arkadaşlar çoğu parçayı aynı tuttum işlemciyi de düşürdüm sana RTX2080S li bir kasa topladım arkadaşın Newegg.com dan :D.Ancak işlemciyi düşürmeme rağmen hatta SSD de benim seçtiğim biraz daha iyi diye duymuştum -yanlış hatırlıyor olabilirim.- ona rağmen fiyatımız ise şu: 13634TL. Ben bazı parçaların 2. el olup olmadığından şüphe ediyorum öyle bir mesele var Newegg.com da ben hiç güvenmem doğrusu biraz sonra da TR den toplayacağım bu sistemi daha mı pahalı yoksa daha mı ucuz bakalım ben de merka ettim doğrusu :D.
Çoğu şeyi aynı tutarak fiyatı 14000TL olarak buldum bu zahmete hiç ama hiç gerek yok.Eki Görüntüle 423005
Masterliquid yerine MSI Frozer L alınıp ileride TorX fan eklenebilir. PSU sorunluydu diye hatırlıyorum coil whine sorunu vardı galiba. RGB fanlara ekstra 362 TL vermek yerine biraz daha zorlanıp Ryzen 7 3700X koymak çok daha mantıklı.

Kankam sitede 3700X yok ki :).
3800X gereksiz, 3700X gayet yeterli ayrıca bu sisteme 1-2TB 860 Qvo yakışır bence HDD alınmamalı böyle bütçeyle.
Masterliquid yerine MSI Frozer L alınıp ileride TorX fan eklenebilir. PSU sorunluydu diye hatırlıyorum coil whine sorunu vardı galiba. RGB fanlara ekstra 362 TL vermek yerine biraz daha zorlanıp Ryzen 7 3700X koymak çok daha mantıklı.

Ice lake işlemciler duyruldu biraz bekle 10. Nesil dizersin. Nesil takıntın yoksa arkadaşlar cevap vermiş zaten. :)

CES 2019'da 10. nesil işlemciler dizüstü bilgisayarlar için gösterildi, daha masaüstü bilgisayarlar için 10. nesil işlemciler hakkında bir şey tanıtılmadı. En azından CES2020'yi beklemem gerekir 10. nesil masaüstü işlemciler için.

Ryzen 3000 serisi alınır İ7'ye gerek yok test leri varsa bakın 3000 serisi kökler geçer.

3700X mi tercih etmeliyim yoksa 3800X?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı