11.500 TL monitör dahil sistem toplama

cihany7

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1-2 senedir bilgisayar toplayıp toplamamak ile ilgili sürekli kararsızlıklarım(terazi burcuyuz ^^ ) sebebiyle toplayamadım. Şimdi önümde hiç olmadığı kadar bir firsat var. Bilgisayar oyun ve belki yayın için kullanılacak. Şu sıralar gördüğüm kadarıyla AMD 5600X çok güzel duruyor :) 5600X'in dahil olduğu bir sistem toplayabilirsek çok güzel olur. Son olarak oynadığım oyunlar genelde işlemci ağırlıklı çalıştığı için 5600X & 1660 Super gibi kombinasyonlar da işimi görebilir diye düşünüyorum.

Daha önce arkadaşımın bilgisayar topladığı ve benim de ziyaret ettiğim bir satıcı var. O satıcıdan gözüme güzel gelen 2 tane ilan seçtim fakat kararsızlıklara devam :) satıcının diğer sistemlerinden de önerebilirsiniz.

Hazır sistem olarak da,

GeForce RTX Ray Tracing PC Battle Box | R5 5600X RTX 2070 Super 8GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bu sistemde ekran kartını 1660 Super olarak değiştirirsem uygun oluyor.

Monitör olarak, 1080P üzeri monitör düşünmüyorum. Curved monitör düşünmüyorum.

Teşekkürler.

Neden 2. el bakıyorsunuz? İki ilan da çöp.

Bütçeyi aşabilirseniz buna bakın, aşamazsanız bir tane daha toplayayım.

Neden 2. el bakıyorsunuz? İki ilan da çöp.

Bütçeyi aşabilirseniz buna bakın, aşamazsanız bir tane daha toplayayım.

Malesef. Kafamdaki bütçe 10.500’idi. Konuyu açarken maksimum sınırı yazdım.

11.731 TL tutuyor bu sistem. Aşamazsanız yine monitörden kısılabilir.

11.731 TL tutuyor bu sistem. Aşamazsanız yine monitörden kısılabilir.

sanırım ayarlayabileceğim fakat şuanki sistemimi düşünerek ileride işlemci anakart RAM değiştirme olayları en zorlusu oluyor. Bu yüzden bunları olabildiğince yüksek tutup ekran kartını 1-2 sene kadar idare edecek birşey almak istiyorum. Zaten şuan oynadığım oyunlar çok fazla yük bindirmiyor. 5600x 1660 super gibi bir sistem toplama şansımız olur mu?

İşlemci, anakart ve RAM gayet dengeli. 5600X almanın lüzumu yok, 3600 gayet güçlü bir işlemci. Bu sistemi yükseltme yapmadan 6-8 sene rahat kullanırsınız.
Yanlış anlattım. Denge açısından değil de şuanda DDR3 sistem kullandığım için işlemci değişikliğinde hepsini değiştirmem gerekiyor vs. O konu bende biraz fobi oluşturdu o yüzden

Geri
Yukarı