11.500 TL sadece kasa sistem tavsiyesi

yebgha

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar, arabamı satmayı başarabilirsem 15.000 TL her şey dahil bir sistem toplamayı düşünüyorum. Kesinlikle karar kıldığım bazı parçalar var onları bütçeden düştüğüm zaman kasa için geriye 11.500 TL civarı bir para kalıyor.

500 liraya koltuk alacağım için, 15.000-500= 14.500

Gamepower Intense X60 2K 165Hz 1ms monitörde karar kıldım 2800 TL civarı fiyatı var aşağı yukarı. 14.500 - 2.800 = 11.700

200-250 TL civarına da bir klavye alacağım için düz hesap elime kasa için 11.500 TL kalıyor.

Sistemi yukarıda belirttiğim 2K 165Hz 1ms monitör üzerine kurmak istiyorum. Bunun dışında aklımda tabii ki bir sürü parça vardı ama hiçbirini burada söyleyip kafa karışıklığına yol açmak istemiyorum. Çünkü bu konularda sizin kadar bilgili değilim. Sadece bütçeyi söylediğim zaman, 2K için en uygun sistemi zaten önerebilecek bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum ve bu konuda size güveniyorum. Yardım edebilirseniz gerçekten çok sevinirim ve yükümü büyük oranda hafifletmiş olursunuz, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Hazır sistem almayı düşünüyorum kasa toplamanın her ne kadar kolay olduğu söylense de yapabileceğimi düşünmüyorum açıkçası.
O monitörü almanızı tavsiye etmem.

Asus Tuf VG27WQ​

Bu model bence daha iyi olur. Kasayı kendiniz toplayabilir misiniz hazır sistem mi alacaksınız?
Hazır sistem almayı düşünüyorum kasa toplamanın her ne kadar kolay olduğu söylense de yapabileceğimi düşünmüyorum açıkçası.

Tavsiyenizi dikkate alıp söylediğiniz monitörü alacağım, bununla birlikte 11.500 TL kasa için olan bütçe sabit kalacak.

Bu modelde çooook fazla ghosting olduğunu okumuştum bence LC27HG70 daha ideal.

Evet monitörler hakkında değişik bilgiler mevcut piyasada gördüğüm kadarıyla, monitör seçmek biraz çetrefilli bir iş gibi duruyor. En fazla 3.500 TL'ye kadar verebilirim monitör için 2K 1ms en az 144Hz monitörlerde bahsettiğiniz monitör en iyi seçenek midir bu bütçede? Ghosting ve görüntü kalitesi renkler gibi durumları baz aldığımızda? Görüntününde güzel olmasını istiyorum aynı zamanda çünkü.

Evet monitörler hakkında değişik bilgiler mevcut piyasada gördüğüm kadarıyla, monitör seçmek biraz çetrefilli bir iş gibi duruyor. En fazla 3.500 TL'ye kadar verebilirim monitör için 2K 1ms en az 144Hz monitörlerde bahsettiğiniz monitör en iyi seçenek midir bu bütçede? Ghosting ve görüntü kalitesi renkler gibi durumları baz aldığımızda? Görüntününde güzel olmasını istiyorum aynı zamanda çünkü.

Yani şöyle diyeyim o fiyatlarda VA panel kullanıyor hepsi sanırım 1 tane ViewSonic ürünü dışında.
VA panellerde maalesef bir ghosting var bunun az ya da çok olması panelden panele değişiyor. Perşembe Monster Aryond A32 aldım güzel bir indirimden (2500TL) ancak çok fazla bir ghosting vardı dün iade için kargoladım. Sonuca bağlamak gerekirse LC27HG70 2017'de çıkmış bir monitör ama hala en iyi seçimlerden biri. Ghosting insanların gözüne o kadar fazla batmamış okuduğum kadarıyla ancak yukarıda önerilen ASUS modeli maalesef göze batmış. İmkanımız olsa da gidip yerinde bakıp alsak. Bu arada bende tavsiyelerinize açığım eğer sizde bir monitör bulursanız benim de aradığım bir parça. Sonuca bağlamak gerekirse şu an incelemelerime göre LC27HG70 en mantıklı seçim eğer bir aksilik(ölü piksel vs) olmazsa.

Geri
Yukarı