11.500TL RTX 2060 sistem önerisi

• Konuyu başlatan İnth
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 850
Ben 6600 mü istedim?

Ben 6600 mü istedim? ve amd lerde wattman hatasından korkuyorum.
Ben de neden 2060 istediğinizi anlamadım. Wattman hatası sıkıntılı bi durum değil zaten. 1-2 kere alırsınız ki normal şartlarda almamanız gereken nadir zamanlarda alacağınız bi hatadır. Eğer yazılımda oc , undervolt gibi gibi işlemler yapmazsanız yani kısacası ekran kartını kurcalamazsanız hiçbir sıkıntı olmaz.

Ben de neden 2060 istediğinizi anlamadım. Wattman hatası sıkıntılı bi durum değil zaten. 1-2 kere alırsınız ki normal şartlarda almamanız gereken nadir zamanlarda alacağınız bi hatadır. Eğer yazılımda oc , undervolt gibi gibi işlemler yapmazsanız yani kısacası ekran kartını kurcalamazsanız hiçbir sıkıntı olmaz.
Peki ama nvidia'nın ömrü uzun diye duymuştum.

Dosya Ekleri

• 1673077737211.png
    1673077737211.png
    233,5 KB · Görüntüleme: 39
4 senelik kartlı sıfır sistemi alıp ne yapacaksın. RX 6600 sistemlere bak işte hem daha yüksek kas gücü var hem de 8 GB.

Yok öyle birşey. AMD kartları korserve kutusundan yapmıyorlar nasıl bir ömür farkı olabilir ki?

2060 alırsanız bir kaç yıl sonra pişman olursunuz. O bütçeye 6600 almak daha mantıklı hocam. Ya da bütçeyi arttırıp RTX 3060 alırsınız. Ayrıca AMD kartlarda uzun ömürlü, benim emektar RX550 hala sürücü güncellemeleri alıyor.

4 senelik kartlı sıfır sistemi alıp ne yapacaksın. RX 6600 sistemlere bak işte hem daha yüksek kas gücü var hem de 8 GB.

Yok öyle bir şey. AMD kartları korserve kutusundan yapmıyorlar nasıl bir ömür farkı olabilir ki?

Hocam aslında bu durumu AMD WattMan sorunlarına hata, arıza olarak kabullenmesi ve kartların düz tabir ile bozuk diye anlatılmasından geliyor.

WattMan'ı bilmediğim kişilerden öğrenmedim.
Donanım arşivinden öğrendim?

Abdullah kendisi ne demiş peki dinledin mi? Bak 5:53'ten itibaren kendi deneyimini anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı