11 ayda YDT yapılabilir mi?

Hocam peki YDT için temelden anlatım yapan hoca öneriniz var mı? Bir oynatma listesi vb.

Bir de YDT için test veya fasikül.
Önder Kiraz mı Öner Kiraz mı öyle bir adam var. Ben pek sevmiyorum ama. Orkun Londoner'in playlistine bakabilirsin. Yds publishing olabilir kaynak olarak.
@strigoi gramer sınavın temeli değil. O konuları da bilmesi gerek ama asıl önemli olan okuma ve kelimedir.
İlk 25 soru civarlarına kadar öncelik değişiyor. Bazen kelime, bazen grammar. Sonrasında her şey birbiriyle iç içe oluyor zaten. Ama okuma ve kelime ile bir yere kadar yapılacağını düşünüyorum ben. Grammari bilen bir adam, grammar bilmeyen bir adama göre hangi şıkları eleyecegini bilir, zamandan kazanır. Nasıl bir yöntem izleyeceğini az çok oturtur. Diğerleri de en az grammar kadar önemli ama ben grammari bir tık daha önemli buluyorum ve bu yüzden daha çok ağırlık veriyorum.

@strigoi benim demek istediğimi anlamıyorsunuz sanırım. Gramer bilinmeli, bilinmemeli demiyorum ancak bunu temele alan adam bu sınavı yapamaz. ÖSYM eskisi gibi gramerden de şık eletmiyor. YKS Dil sınavı geldiğinde keşke biraz daha fazla okuma yapsaydım, şu iki soruyu da yapardım pişmanlığına girmeyin diye şimdiden söylüyorum da seçim sizin. Ben sadece uyarıyorum, inanıp inanmamak da size kalmış. Sınava da şurada 1 ay gibi süre kaldı zaten çok kalmadı. 30-40 bin sıralamaya razı gelecekseniz de tabii diyecek bir şeyim yok ama okuması iyi olan adam bu sınavı çok rahat yapar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-18-16-41-27-511_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-05-18-16-41-27-511_com.android.chrome.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2022-05-18-18-43-00-299_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-05-18-18-43-00-299_com.android.chrome.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 18
@llMichaell2 onu üstteki arkadaş için demiştim hocam. Sizin için değil, gramere de bakın ama grameri temele almayın. Temeliniz okuma, kelime ve bağlaç olsun. Sıfat zarf ve fiilleri çok iyi öğrenin. İsim bilmeseniz de bir şekilde metinden anlam çıkıyor fiil, sıfat ve zarflardan ancak sıfat, zarf ve fiil bilmemek sıkıntı. O zaman yapamıyorsunuz işte.

@llMichaell2 onu üstteki arkadaş için demiştim hocam. Sizin için değil, gramere de bakın ama grameri temele almayın. Temeliniz okuma, kelime ve bağlaç olsun. Sıfat zarf ve fiilleri çok iyi öğrenin. İsim bilmeseniz de bir şekilde metinden anlam çıkıyor fiil, sıfat ve zarflardan ancak sıfat, zarf ve fiil bilmemek sıkıntı. O zaman yapamıyorsunuz işte.

Hocam bir de haftada 3-4 saat bir İngiliz edebiyatı öğrencisinden canlı ders almak yararlı olur mu?

(Ücretsiz ders)

Geri
Yukarı