11 bin TL'ye telefon onerisi

Bütçe
12 bin

GSFBJK

Centipat
Yer
İzmir/Konak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
iPhone 13 pro,airpods pro 3. Nesil
PC: MSI KATANA 17 B13VFK-1018TR Core I9-13900H, 32GB RAM, RTX4060 GDDR6 8GB, 1TB SSD, Windows 11
Meslek
Mimar
11 bin TL telefon önerisi. Bu bütçede ne önerirsiniz? 12 taksitle alacağım cevap verirseniz sevinirim, en fazla 1 saat oyun oynarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
11 bin TL telefon önerisi. Bu bütçede ne önerirsiniz? 12 taksitle alacağım cevap verirseniz sevinirim, en fazla 1 saat oyun oynarım.

İksi de iyi telefon ama S20 FE genel performans(kamera, fotoğraf ve video, toza, suya dayanıklılık, SD 865 başarısı gibi yönler) ve özellikler anlamında GT2'den daha iyi bir telefon.
GT 2'nin tek artısı pil ve Snapdragon 888.
Kamera S20 FE.
Suya toza dayanıklılık S20 FE.
Kablosuz şarj gibi premium özellikler S20 FE.
One uı>realme UI'den daha iyi bir arayüz.
5G Realme GT 2
İşlemci GT 2
Pil GT 2
S20 FE daha mantıklı günlük işlerde üstün özelliklere ve üstün performansa sahip ve arka kameranın 4K 60FPS video çekmesi (GT 2 tek arka kamera 4K 60FPS çekiyor.)

Ayrıyeten Snapdragon 888, Snapdragon 8 gen 1 aynı Exynos 990 gibi sorunlulardı internetten bakabilrsiniz Snapdragon 888 ve 888 Plus'un sorunlu olduğuna dair bilgiler de var.

Şöyle düşünelim SD 888 ısındığında performans kaybı yaşatacak ve ısındığı için pil tüketimide artacak yani saydığım işlemci ve pil konusunda aldığı artıyı geri alıyorum ama 65W hızlı şarj artı yön fakat Snapdragon 865 daha verimli, başarılı daha iyi geldi gözüme.

Ve her iki telefonda alacağınız FPS aynı.

Snapdragon 888'in kronik sorunlu işlemci olduğunu biliyor musunuz?
Önceden tek S21 serisinde kronik sorunlu olduğunu düşünürdüm ama Snapdragon 888 aynı Snapdragon 8 gen 1, Exynos 990, Snapdragon 888 Plus gibi sorunlu.

Son düzenleme:
Snapdragon 888'in kronik sorunlu işlemci olduğunu biliyor musunuz?
Önceden tek S21 serisinde kronik sorunlu olduğunu düşünürdüm ama Snapdragon 888 aynı Snapdragon 8 gen 1, Exynos 990, Snapdragon 888 Plus gibi sorunlu.

Evet sorunlu ancak 3-4 saat aralıksız oyun oynarsan overheating gibi sorunlarla karşılaşacaksın. Yoksa günlük kullanımda Wp'ye girdim telefon alev alıyor denecek bir şey değil yani. Onun için soğutması da var zaten.

Ayrıca pil ve performans olarak arada bayağı fark var. Üstte saydığın özellikler de sırf Samsung almak için yazılmış gibi 😁

S20FE'nin 2kanal ramine karşı Realme'de 4kanal RAM var
S20FE son Android güncellemesini aldı GT2 daha 2 sürüm daha alacak.
S20FE'nin kablosuz şarjı varsa GT2'nin 67W hızlı şarjı var? Hangisi daha kullanışlı alacak arkadaş karar verir.
One UI realmeUIdan daha iyi diyorsunuz ama kişiden kişiye değişir 5-6 GB daha fazla alan kaplıyor ve ağır bir arayüz, oyun optimizasyonları da berbat. Yine alacak olan arkadaş karar versin

Ha kamerasına bir şey diyemem ben yılda 4 5 fotoğraf çeken birisiyim. Kamera öncelikliyse s20fe alabilir.

Evet sorunlu ancak 3-4 saat aralıksız oyun oynarsan overheating gibi sorunlarla karşılaşacaksın. Yoksa günlük kullanımda Wp'ye girdim telefon alev alıyor denecek bir şey değil yani. Onun için soğutması da var zaten.

Ayrıca pil ve performans olarak arada bayağı fark var. Üstte saydığın özellikler de sırf Samsung almak için yazılmış gibi 😁

S20FE'nin 2kanal ramine karşı Realme'de 4kanal RAM var
S20FE'nin kablosuz şarjı varsa GT2'nin 67W hızlı şarjı var? Hangisi daha kullanışlı alacak arkadaş karar verir.
One UI realmeUIdan daha iyi diyorsunuz ama kişiden kişiye değişir 5-6 GB daha fazla alan kaplıyor ve ağır bir arayüz, oyun optimizasyonları da berbat. Yine alacak olan arkadaş karar versin

Ha kamerasına bir şey diyemem ben yılda 4 5 fotoğraf çeken birisiyim. Kamera öncelikliyse s20fe alabilir.
Bence gt 2

İkisi de güzel cihaz özetlersek:
oyun oynarım, ortalama kamera yeterli dersen gt2;
Kamera iyi olsun biraz pil ve performanstan ödün vereyim dersen s20fe.
Benim için telefonun kamerası olmasada olur zaten

S20FE'nin 2kanal ramine karşı Realme'de 4kanal RAM var.
One UI realmeuıdan daha iyi diyorsunuz ama kişiden kişiye değişir 5-6 GB daha fazla alan kaplıyor ve ağır bir arayüz, oyun optimizasyonları da berbat. Yine alacak olan arkadaş karar versin.

Ha kamerasına bir şey diyemem ben yılda 4 5 fotoğraf çeken birisiyim. Kamera öncelikliyse S20FE alabilir.

Ağır bir arayüz deyip duruyorsun ama One UI Android'deki bütün arayüzlerden daha başarılı daha çok özellik barındırıyor arayüzü yağ gibi akıyor ağır bir arayüz ise kasarak donarak kullandırttırır telefonu ama çok başarılı şekilde kullandırtırıyor animasyonları çok başarılı akıcı.
Ağır arayüz demek çok mantıksız ağır deyince sanki kasıyor der gibi anlamına geliyor.
Samsung'un yazılımın oyun odaklı bir yazılım olmadığını herkes biliyor oyun performansı açısından rakiplerine kıyasla geride ama berbat bir performansa da sahip değil sabit 60FPS oynatıyor ve her telefon 3-4 saat kullanmada ısınır bu Snapdragon 888'ün başarılı olduğunu göstermiyor sorunlu mu evet.
Ona bakılırsa S22 ultrada da soğutma sistemi vardı ama Snapdragon 8 gen 1 sorunluydu.

@elREYdeTURQUÍA
Pil konusunda ısınma konusunda da Snapdragon 865 daha başarılı.

Snapdragon 888: Ya sorunlu, ya da hayalkırıklığı...

Yeni jenerasyon Snapdragon 888'ler artık telefonların içinde bulunmaya başladı. 888 kullanan ilk telefon olan Xiaomi Mi 11'de ise bu yeni jenerasyon yonga setinin performansı ölçüldü. Geekerwan adlı bir YouTuber'ın yaptığı bu test sonuçları maalesef hayal kırıklığı yaşattı.
Geekbench 5'te SD888'in tek çekirdek performansı, önceki jenerasyon olan SD865'e kıyasla büyük bir gelişme yaşadı ama çoklu çekirdek performansında gelişme çok ta fazla değildi. Yine de CPU performansı genel olarak 865'e göre daha iyiydi. Fakat sorun işte burada başlıyor: Bu test sonrası tüketilen enerji verilerine bakınca SD888'in, 865'e göre çok daha fazla enerji tükettiği görülüyor. Asıl sorun ise bu testteki tüketim artışının büyük bir kısmı, 888'in en büyük çekirdeği olan modifiyeli ARM Cortex X1'den kaynaklanıyor (SD888'deki X1, ARM'ın X1'inden biraz farklı).
(Üst kısım CPU'nun tekli, alttaki kısım ise çoklu çekirdek tüketimini gösteriyor. En güçlü tek çekirdek çalışırken 888'in tüketimi, 865'e göre 1W artıyor, tüm çekirdekler çalışırken ise 888'in tüketimi, 865'e göre 1.9W artıyor.)
Adını bilmediğim bir oyun testinde ise SD888'nin kötü verimliliği daha da açığa çıkıyor. Throttle yemiş olsa bile SD888, diğer yonga setlerinden çok ama çok daha fazla enerji tüketiyor.
(Soldaki kısım maksimum güçteki tüketimi gösterirken sağdaki kısım, throttle yemiş halindeki tüketimini gösteriyor. SD888, throttle yemiş olsa bile 7.8W enerji tüketiyor. Bu rakam çok ama çok kötü.)
Asıl komik olan şey ise aynı teste GPU'su 900MHz'ye overclocklanmış SD865 kullanan Xiaomi Mi 10 ekleniyor. Her ne kadar OC'lu olsa bile bu OC'lu 865, 888 ile benzer performans gösterirken 888'den çok daha az enerji tüketiyor. Şaka gibi.
Bu cihazlar bir başka oyun olan ve çok ağır olmasıyla bilinen Genshin Impact'te de test ediliyor. Bu oyunda nedense mi 11, diğer cihazlara göre daha düşük çözünürlükte oynanıyor (720p yerine 640p). Xiaomi'nin oyun programında yüksek kalite seçilse bile hala 640P'de oynatıldı. Daha düşük çözünürlükte oynatsa bile SD888'in performansı, 865'ten çok ta farklı değil. Bu yetmiyormuş gibi SD888 barındıran MI11'ın arka tarafı, 20 dakikadan sonra 48 dereceye ulaşıyor. 48 derece. MI10 benzer bir daha sonra bu cihazların bazıları hafif bir oyunda test ediliyor. Bu sefer SD888 ile SD865 arasındaki güç tüketim farkı azaldı. İyi bir haber ama yine de 888 biraz daha enerji tüketti. PUBG Mobile (Çin sürümü)'de ise SD888 yine SD865'e göre daha fazla güç tüketti.
R durumda 41 dereceye ulaşmıştı.

Ayrıca pil ve performans olarak arada bayağı fark var.

Yukarı da belirttiğim gibi bayağı fark yok.
Hatta SD888 SD 865e göre daha verimsiz ve ısınıyor.
Ben soğutma sistemi olmayan S20 FE ile Temmuz'un ortasında Mersin'de 90 dakika aralıksız oyun oynadım sabit 59-60 FPS aldım ve sıvaklıkta da maksimum 45 dereceyi gördüm.
Sıcaklığı, FPS'i oyun eklentilerinden takip ettim perf Z, Game booster Plus yüklenmişti.

@GSFBJK BJK ısınma konusunda da verimlilik konusunda da Snapdragon 865 daha üstün Realme GT 2'de soğutma sistemi ve daha yüksek kapasiteli pil olmasına rağmen Snapdragon 865 daha az ısınıyor ve daha verimli yukarıda uzun yazıyı okursanız daha başarılı olduğunu anlarsınız zaten.

İşlemci için alacaksanız da S20 FE daha mantıklı.

Pil verimliliği için alacaksanız da S20 FE daha mantıklı.

Zaten diğer yönlerden S20 FE daha üstteydi GT2'nin artı yönleri bu ikisiydi.

Fiyat farkına bakarsak da S20 FE daha mantıklı.

Ve şunu da hesaba katalım işlemci ısındığında yaşatacak performans kaybını da düşünmek gerek.
Ayrıyten S20 FE 25W destekliyor ve 1 saatte tam şarj oluyor 25W ile.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı