11 bin TL'ye telefon onerisi

Bütçe
12 bin
One UI daha çok özellik barındırdığı için ağır olabilir mi 😁
888'in stabilitesi çok yüksek değil ama konu sahibi zaten 1 saat falan oynarım demiş yani hem çok ısınmadan hem de performanstan ödün vermeden oyunu bırakacak zaten.

Uzun uzun yazamayacağım da son bir şey diyeyim; S20FE'de 4500 mAh bataryayı 1saatin üzerinde dolduruyorsun ama 5000 MAh'lık GT2'yi yaklaşık 40dakikada dolduruyorsun ve daha uzun ekran süresi alıyorsun. Kısa süre oyun oynayacağı için performanstan çok ödün vermeden işlemci tüm gücünü verecek bu yüzden konu sahibinin kullanıcı profiline göre en uygun telefon gt2.

@564300

One UI daha çok özellik barındırdığı için ağır olabilir mi 😁
888'in stabilitesi çok yüksek değil ama konu sahibi zaten 1 saat falan oynarım demiş yani hem çok ısınmadan hem de performanstan ödün vermeden oyunu bırakacak zaten.

Uzun uzun yazamayacağım da son bir şey diyeyim; S20FE'de 4500 mAh bataryayı 1saatin üzerinde dolduruyorsun ama 5000 MAh'lık GT2'yi yaklaşık 40dakikada dolduruyorsun ve daha uzun ekran süresi alıyorsun. Kısa süre oyun oynayacağı için performanstan çok ödün vermeden işlemci tüm gücünü verecek bu yüzden konu sahibinin kullanıcı profiline göre en uygun telefon GT2.

@564300

Ben size Snapdragon 888'in sorunlu olduğunu söylüyorum.
Attığım yazıda da aynı sürede Snapdragon 865'e göre daha çok güç tükettiğini ve ısındığını belirttim.
Nasıl daha uzun ekran süresi alabilir Snapdragon 888 daha verimsiz?
1 saatte şarj ediyorum 25W ile.
Ağır olmasını eksi yön gibi belirtiyorsunda ama ağır olması eksi yön değil kassaydı takılsaydı eksi yön olurdu ama yağ gibi akıyor.
Kısa sürede alacağı oyun performansı aynı ama Snapdragon 888i başarılı ya da verimli kılmıyor.
Ayrıyeten Online oyun oynuyorsa oyunların 20-30 dk sürdüğünü biliyorsunuzdur ve bu süre Snapdragon 888'in performans kaybı yaşatacağı ve ısınacağı bir süre.
Bile bile sorunlu işlemcili telefon aldırıyorsun.
Aynı S20 FE exynosa olan gibi ve Snapdragon 888 aynı Exynos 990.

Ben size Snapdragon 888'in sorunlu olduğunu söylüyorum.
Attığım yazıda da aynı sürede Snapdragon 865'e göre daha çok güç tükettiğini ve ısındığını belirttim.
Nasıl daha uzun ekran süresi alabilir Snapdragon 888 daha verimsiz?
1 saatte şarj ediyorum 25W ile.
Ağır olmasını eksi yön gibi belirtiyorsunda ama ağır olması eksi yön değil kassaydı takılsaydı eksi yön olurdu ama yağ gibi akıyor.
Kısa sürede alacağı oyun performansı aynı ama Snapdragon 888i başarılı ya da verimli kılmıyor.
Ayrıyeten Online oyun oynuyorsa oyunların 20-30 dk sürdüğünü biliyorsunuzdur ve bu süre Snapdragon 888'in performans kaybı yaşatacağı ve ısınacağı bir süre.
Bile bile sorunlu işlemcili telefon aldırıyorsun.
Aynı S20 FE exynosa olan gibi ve Snapdragon 888 aynı Exynos 990.

Kanka bayağı Samsung fanboyusun galiba ben açıklayamayacağım sana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fanboy değilim.
Bir markaya boş yere fanboy olmam.
Bence siz realme,oppo fanboyusunuz sorunlu işlemciye sahip telefonda diretiyorsunuz.
Sizde GT 2'yi övüyorsunuz sorunlu 888 olduğu halde size kanıt atıyorum hâlâ inkar ediyorsunuz GT 2 S20 feden iyi bir telefon değil ve fiyat farkına bakarsak S20 FE daha mantıklı.
Tekrardan yazıyorum.

PUBG Mobile (Çin sürümü)'de ise SD888 yine SD865'e göre daha fazla güç tüketti.
Bu yılki 888 her ne kadar 5nm altyapısı ile üretilmiş olsa bile TSMC'nin 7nm altyapısı ile üretilmiş SD865 daha verimli çıktı.
Geekbench 5'te SD888'in tek çekirdek performansı, önceki jenerasyon olan SD865'e kıyasla büyük bir gelişme yaşadı ama çoklu çekirdek performansında gelişme çok ta fazla değildi. Yine de CPU performansı genel olarak 865'e göre daha iyiydi. Fakat sorun işte burada başlıyor: Bu test sonrası tüketilen enerji verilerine bakınca SD888'in, 865'e göre çok daha fazla enerji tükettiği görülüyor.

Siz anlamıyorsunuz bakın burada yazıyor. Snapdragon 865 daha başarılı daha verimli
Ve ekran süresini artı yön olarak gösteriyorsunuz GT 2'nin artı yönü ekran süresi olamaz Snapdragon 888 verimsiz bir işlemci 5000 mAh pile rağmen daha çok güç tüketiyor.

20 dakikada 48 derece ve bu telefonda da soğutma sistemi var.
SD888 barındıran MI11'ın arka tarafı, 20 dakikadan sonra 48 dereceye ulaşıyor. 48 derece. MI10 benzer bir durumda 41 dereceye ulaşmıştı.
20 dakikada neredeyse 50 derece ve kısa sürede çok ısınmaz performans kaybı yaşatmaz diyordunuz.

Hocam whatsappta instaramda geziyorsam işlemciyi zorlamıyorsam neden daha kötü ekran süresi alayım?
Tamam oyun oynuyorsam verimsiz oluversin, günde oynadığım 2 saat zaten. Oyun oynarken şarj tüketimi çok oluyor diye genel pil performansı daha kötü olan samsungu mu alayım? Kaldı ki yarım saatte fulleyebiliyorum realme gt2'yi.

Samsungun optimizasyonu kötü diyorum attığım videoyu izleseniz anlayacaksınız zaten. Kimsenin fanlığını yaptığım yok, öyle olsam gt2 her yönden iyi der geçerim, kullanıcı profiline göre oyun oynamıyorsa samsungu önerdim zaten ama kamera önemli değil dedi ara sıra oyun oynarım dedi. Samsungu diretmenin manası yok testler ortada:

{4BFB03BA-CCE4-4410-B2A7-39415AF97394}.png

{4BFB03BA-CCE4-4410-B2A7-39415AF97394}.png

Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır konu sahibini değil de sanki sizi mi almaya ikna ediyorum😃

Yalnız bu videoda SD 865 ile SD 888 kıyaslanmıyor.
İki SD 865'li cihazı kıyaslıyor ve ben videoyu çok önceden izlemiştim Samsung'un yazılımın oyun odaklı olmadığını oyun performansının rakiplerine kıyasla geride olduğunu bende belirttim ve buradaki adamda günlük işlerde üstün performans sağldığını belirtiyor bende belirtmiştim.
Ve oyunu kasmadan oynatıyor mu?
-Evet
Sabit 60 FPS alıyor musun?
-Evet

Samsung'un optimizasyonu kötü diyorum attığım videoyu izleseniz anlayacaksınız zaten.

Hocam WhatsApp'ta instaramda geziyorsam işlemciyi zorlamıyorsam neden daha kötü ekran süresi alayım?
Tamam oyun oynuyorsam verimsiz oluversin, günde oynadığım 2 saat zaten. Oyun oynarken şarj tüketimi çok oluyor diye genel pil performansı daha kötü olan Samsung'u mu alayım? Kaldı ki yarım saatte fulleyebiliyorum Realme GT2'yi.

Samsung'un optimizasyonu kötü diyorum attığım videoyu izleseniz anlayacaksınız zaten. Kimsenin fanlığını yaptığım yok, öyle olsam GT2 her yönden iyi der geçerim, kullanıcı profiline göre oyun oynamıyorsa Samsung'u önerdim zaten ama kamera önemli değil dedi ara sıra oyun oynarım dedi. Samsung'u diretmenin manası yok testler ortada:

Eki Görüntüle 1778667

Eki Görüntüle 1778667

Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır konu sahibini değil de sanki sizi mi almaya ikna ediyorum😃

Burada 25W ile ilgili bir bilgi yok ama 15W var ve 15watta ne kadar sürede şarj ettiği yazıyor.
Bende S20 feyi 1 saatte şarj ediyorum 25W ile aşağıdaki adaptör.

20230112_190427.jpg

Snapdragon 888 sorunlu bir işlemci evet ama normal işlerde SD 865e göre bir tık daha üstün performans sağlar sorunlu işlemci olmasına rağmen ama benim düşündüğüm şey ya ısınırsa(Exynos 990 normal kullanımda bile soba gibi ısınıyordu) oyundayken 20 dakikada 48dereceye ulaşmış.
Her iki telefonda kolay kolay üzmez.
Zaten şarjı dert ediyorsa hızlı şekilde şarj eder 65W.

Bunları GT2'nin de yapması haricinde sorun yok 😁

Ama oyunda SD 888 daha çok güç tüketiyor ve faha fazla ısınıyor.

Zaten kameraları kıyaslamak olmaz.
S20 fedeki şu kalite.
@elREYdeTURQUÍA Bu arada Realme GT 2 önerdiğimde olmuştu ama aşırı saçma cevaplar verdiler.

Screenshot_20230514_132600_Samsung Members.jpg

Screenshot_20230514_132037_Photos.jpg

20221025_082901.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı