11. nesil i7-11800H overclock

Teşekkür ederim. Diğer arkadaşların da önerileri sayesinde oc yapılmayacağını öğrenmiş oldum. Laptop boşta 45 derece, yük altında en fazla 70 derece.
Öyleyse Frekans düşürme olmaz. Yük altında 70 derece Laptob için çok iyi değer.
11800H'li bir modelde single RAM olacağını hiç sanmıyorum.
Ancak, RAM dual değil mi?

80 dereceleri gören işlemciye OC mi yapacaksınız yapsanız bile kapatır sistem kendini ki k ibaresi yok OC yapılmaz Watt değeri artıcağı için adaptör yetmicektir yanında gelen.

11. nesil i7-11800h (11th gen Intel(r) Core(tm) i7-11800h @ 2.30GHz 2.30 GHz) işlemciye overclock yapılır mı, arkadaşlar? Yapılır ise işlemcinin performansı artar mı?

İşlemci çok üst düzey ve güçlü hocam bu mobil işlemciye zaten overclock yapılamıyor diye biliyorum ki yapılsa bile herhalde ciddi bir şekilde ısınırdı.

11. nesil i7-11800h (11th gen Intel(r) Core(tm) i7-11800h @ 2.30GHz 2.30 GHz) işlemciye overclock yapılır mı, arkadaşlar? Yapılır ise işlemcinin performansı artar mı?

Mobil işlemcilerin hiçbirinde k ibaresi yoktur ancak masaüstü işlemcisi olan laptoplarda k ibaresi bulunabilir. Zaten kompakt cihaz olduğu için çok fazla ısınır hocam ancak illaki yapacaksanız Intel XTU kullanın ama acele etmeyin derim. Tavsiyem OC yapmayın.

Yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar. Elimdeki işlemciye OC yapılmayacağını öğrenmiş bulundum ama işlemcinin performansını arttıracak bir yol da bulamadım henüz.

Sıcaklıklar çok iyiymiş, hangi laptop bu acaba?
Monster'ın Tulpar T7 V22.2 modeli. Altında yine Monster model soğutucusu var, hocam.

Yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar. Elimdeki işlemciye OC yapılmayacağını öğrenmiş bulundum ama işlemcinin performansını arttıracak bir yol da bulamadım henüz.

Monster'ın Tulpar T7 V22.2 modeli. Altında yine Monster model soğutucusu var, hocam.

Laptopdan memnun musunuz? Sevmediğiniz herhangi bir özellik var mı merak ettim. İnternette hakkında 1 tane bile inceleme yok, inceleme gibi görüşlerinizi yazarsanız bence çok iyi olur. v25.1 ile v22.2'nin arasında kaldım çünkü.

Laptopdan memnun musunuz? Sevmediğiniz herhangi bir özellik var mı merak ettim. İnternette hakkında 1 tane bile inceleme yok, inceleme gibi görüşlerinizi yazarsanız bence çok iyi olur. v25.1 ile v22.2'nin arasında kaldım çünkü.
Hocam v25'i alın. Elimdekini iade etme imkanım olsa ben v25'i alırdım. v22'den de memnunum ancak iki adet sıkıntı yaşadım. İlki internetimden bağımsız olarak laptop sürekli bağlı olduğu ağdan kopuyor. İkinci olarak ise aşağıdaki konuda resmi bulunuyor, laptop ekranı bu duruma gelmişti. Muhtemelen yazılımsal bir sıkıntı idi. Zira konudaki arkadaşların dediği üzere bir darbe yemiş olsaydı, laptopun ekranı şuan düzgün bir şekilde çalışıyor olmazdı. Yine de bu ekran sıkıntısını yaşadıktan sonra garantiye götürmem gerekti zira sorun benden de kaynaklı olabilir, ancak işlerimin yoğunluğundan dolayı henüz gönderemedim. Yani ekran sorununun benden ötürü de olma ihtimali vardır.

Bunların dışında cillop gibi bir laptop, ısınma sorunları yaşamadım. Daha önce Abra modelinden bir Monster'ım vardı ve kasa kalitesi ona oranla olağanüstü. Görünüşü de oldukça şık. Yalnızca oyun oynarken baş gösteren yüksek fan sesi epey rahatsız edici.

Geri
Yukarı