11. nesil Intel işlemci kilidi kaldırılabilir mi?

Furkand06

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz Casper Excalibur G770
i7-11800h işlemci. ThrottleStop kapalı (locked) alanları aktif etmenin bir yolu var mı?

Dosya Ekleri

• IMG20220219173439.jpg
    IMG20220219173439.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 133
Cihaz Casper Excalibur G770
i7-11800h işlemci. ThrottleStop kapalı (locked) alanları aktif etmenin bir yolu var mı?
Bilinen yok hocam. Reddit gibi yerlerde araştırabilirsiniz ama. Youtube'da da olabilir. Hatta bulursanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Battery boost denilen bir olay var bu cihazda ve işlemci bayağı kısıtlanmış. Açtığım konular kısmında o konuyu detaylı anlattım. İsterseniz bir göz atın beyler. Battery boost kapalı iken işlemci kullanımı ( package tdp max 20w) bunu 25w yada 30w yapabilirsem, cihaz gereken performansı verebilecek. Bu program TPL kısmından pl1 ve pl2 ile oynanıyor evet ama oda fayda etmiyor sanırım biostan bir kilit var bu konuda. Throttlestop kilitli alanlara erişim olsa hani belki ordan çözebilir miyiz diye sordum açıkçası. 2 saatte bir oyunu kapatmam gerekiyor kafayı yicem az kaldı. Oyunu oynayamadığım için değil ama benim ne kadar oynayacağıma bilgisayar karar verdiği için sinir oluyorum. İnternet kafe oldu resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı