11.sınıf bilişim teknolojileri için tavsiyeler

Mösyö1

Femtopat
Daha fazla  
İyi bir Anadolu teknik lisesinde okursan en azından daha kolay bir şekilde ön Lisans'a oradan da DGS ile Lisans'a daha düşük puanlar ile geçiş yapabilirsin. İlaveten gördüğün mesleki derslerde kendini yeterince eğitirsen üniversitede belirli dersleri adeta yatarak geçebilirsin, elbette lisede benim gibi Matematik'ten hoca zoru ile geçersen Matematik'de biraz zorlanabiliyorsun. Ben inşaat teknolojisi bölümünde laboratuvar okudum Atl'de, üniversite tercihleri daha açıklanmadan bir firmada yeni mezun jeoloji mühendisinden bir miktar yüksek ücretle işe başladım 2014'te. 1 yıl çalıştıktan sonra ön lisans okudum, şimdi lisans 'dayım.
Meslek lisesi 'nde önü açık bölümleri seçersen üniversite okumasan bile teknisyen olarak kendi hayatını asgari ücretin üzerinde idame ettirebilirsin. Ancak Anadolu lisesi okuyup üniversiteye gitmez isen kasiyer olmaktan ileri geçmek imkansıza dönüyor.

Dostum iyi denk geldi, ben de şu anda ATL'de 11.sınıfa gidiyorum. Sen şanslı olanlardanmışsın iş konusunda. Bilişim teknolojileri bölümündeyim tavsiyen var mı bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum iyi denk geldi, ben de şu anda ATL'de 11.sınıfa gidiyorum. Sen şanslı olanlardanmışsın iş konusunda. Bilişim teknolojileri bölümündeyim tavsiyen var mı bu konuda?

Bilişim okuyan bir arkadaşımın 10 yıldır hosting hizmetleri verdiği firması var. Dediğim gibi okulda vakit öldürmeyip hocalarından olabildiğince bilgi açısından faydalanman senin yararına. Güncel olarak eğitim sisteminde program nedir bilmiyorum ancak fizik ve matematik şimdiden çalışmanı öneririm, bilgisayar mühendisliği gibi alanlara geçmek istiyorsan ve mesleki eğitimin iyi ise programlara gibi derslerde kafan rahat eder.

Gittiği bölümde eğer sıkı konuları takip edip derslerine önem verirse mezun olduğu zaman elbet olur ama meslek lisesine gidenlerin çogun derslerine önem vermiyor arkadaşım demişti sınıfta hocanın yazdığını yazan 3 kişi varmış sadece yani.
Meslek Lisesine gidenlerin çoğu notları iyi değildir zaten, ki bende onlardanım😁
Ama zaten okulda meslek ağırlıklı olduğu için matematik, Türk dili ve edebiyatı gibi derslerin ders sayısı çok düşüyor. (örneğin. Benim 9.sınıfta matematik hafta/7 dersti, ama şu an hafta/2'ye düştü.)

Nasıl okuduğu ile alakalı haylazlık serserilik yaparsa kötü geleceği olur ama belli meslek üzerinde gelişir düzgün arkadaşları olursa düzgün bir geleceği olabilir
Meslek Lisesine gidenlerin çoğu notları iyi değildir zaten, ki bende onlardanım😁
Ama zaten okulda meslek ağırlıklı olduğu için matematik, Türk dili ve edebiyatı gibi derslerin ders sayısı çok düşüyor. (örneğin. Benim 9.sınıfta matematik hafta/7 dersti, ama şu an hafta/2'ye düştü.)
Usta matematik nasıl 7 dersti ben nitelikli Anadolu lisesindeyim haftada 6 saat :D

Nasıl okuduğu ile alakalı haylazlık serserilik yaparsa kötü geleceği olur ama belli meslek üzerinde gelişir düzgün arkadaşları olursa düzgün bir geleceği olabilir

Usta matematik nasıl 7 dersti ben nitelikli Anadolu lisesindeyim haftada 6 saat :D
işte orası eğitim sisteminin berbatlığı 😕
Bilişim okuyan bir arkadaşımın 10 yıldır hosting hizmetleri verdiği firması var. Dediğim gibi okulda vakit öldürmeyip hocalarından olabildiğince bilgi açısından faydalanman senin yararına. Güncel olarak eğitim sisteminde program nedir bilmiyorum ancak fizik ve matematik şimdiden çalışmanı öneririm, bilgisayar mühendisliği gibi alanlara geçmek istiyorsan ve mesleki eğitimin iyi ise programlara gibi derslerde kafan rahat eder.
şuanlık üniversite gibi bir plan düşünmüyorum, ama liseden sonra programcılığa ve web dizayn'a odaklanıcam veya çalışıcam. 2 akrabam var bilişim üzerinde üniversite okudular biri yazılım mühendisi diğeri makina mühendisi. Onlardan da çok yardım alıyorum zaten.

Meslek lisesine gidenlerin çoğu notları iyi değildir zaten, ki bende onlardanım😁

Ya aslında notlarınız iyi olurda maalesef çevre sıkıntı biraz da ortam çalışmayınca sende onlara uymak istersin.

Mühendis olmak istiyorsan şimdiden TYT ve AYT çalışmaya başla. AYT olmazsa ön lisans bilgisayar programcılığı okuyup DGS ile 4 yıllık mühendisliklere geçiş yapabilirsin. Bu arada ilerlemek istediğin alanı belirlemeyi unutma.

Geri
Yukarı