11. Sınıf Düzeni

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
Meslek lisesi 11. sınıfım. Bilişim okuyorum. Okul zamanında artık bir düzene gireyim diyorum. Geçen sene ailem 2 saat bilgisayar oynayınca sürekli laf ediyorlar. Bu baskılar stres ediyo beni. Geçen sene hayatımda dinlemediğim kadar ders dinledim hep sessiz sedasız oturdum bi köşede ama sınav haftası çalıştım sadece. Yani sınavdan 1 hafta önceden tek tük bakıyordum kitaplara.

Ama hoca faktörü çok büyüktü,mesela matematikçi hiçbir şey anlatmıyordu. Her neyse ben herkes gibi ders çalışmayı sevmeyen biriyim. Ama bu sene mesela okuldan geldikten sonra hocanın anlattığı bir konuyu internetten gidip tekrar edeyim diyorum 30 dakika. Sonrada 4 5 saat bilgisayar oynamak istiyorum. Ailem ne der bilmiyorum ama sorun şu.

Zaman ilerledikçe bir gün 3 4 tane önemli ders görüyoruz. Şimdi asıl olay ben eve gelince hangilerini tekrar edeyim? Nasıl düzene sokayım? 30 dakikadan fazlasında sıkılıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 dakika çalış, 30 dakika bilgisayara gir. Hem 2 saat bilgisayara girmiş, hem 2 saat çalışmış olacaksın.

Öncelikle ben de bir sağlık meslek liseli olarak diyeceğim şu ki böyle konuluyorsan ders çalışasın yoktur ikinci olarak eğer ki 4 yıllık iyi bir üniverste istiyorum diyorsan 11. Ve 12. Sınıfta kesinlikle ek ders almalısın çünkü sen meslek liselisin kültür dersi görmüyorsun ha istemiyorum diyorsan takma kafana sınıfını geç aldıgın diplomayla bir şeyler yaparsın ! Ki yapamazsın seçim senin meslek liseli bir kişi 11 ve 12 de evde tek çalışamaz çalışacağın tek ders meslek dersleridir iyi günler

O zaman arkadaşlarla oynamayacaksın, çözüm bu.
Tamamen haklı bir çözüm. Arkadaşlarla oynamak çoğu kişinin oyundan çıkmak istememesine sebep olur. 1 el PUBG atarsın, güzel bir oynayış yaparsan moralde de artış olur; şahsen bende öyle oluyor. Üstelik PUBG'yi mobilde oynuyorum.

Şöyle düşün şimdi arkadaşların eğlenecek sen çalışacaksın. Sonra sen iyi bir üniversite kazanıp hem ortam yapacaksın hemde adam gibi bir meslek eline alacaksın. Arkadaşların Tofaş binerken sen BMW binersin havan olur hem. Bu devirde okuyan ve torpili iyi olan kişi kazanıyor yapacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı