11. sınıf için özel okula gidilir mı?

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar 11. sınıfa geçtim ama uzaktan eğitimden dolayı pek bir şey anlamadım. Derslerimin kötüleşmesi korkusundan ve gelecek kaygısından özel okula geçmeyi düşünüyorum. Sizce özel okul devlet okulundan daha mı iyi? Özel okula geçmek mantıklı mı?

Arkadaşlar 11. sınıfa geçtim ama uzaktan eğitimden dolayı pek bir şey anlamadım. Derslerimin kötüleşmesi korkusundan ve gelecek kaygısından özel okula geçmeyi düşünüyorum. Sizce özel okul devlet okulundan daha mı iyi? Özel okula geçmek mantıklı mı?

Ailenizin maddi durumu iyiyse eğer mantıklı.

Gidilir. 9-10'u berbat bir kişi olarak söylüyorum, zaten 11 ve 12. sınıf en kritik iki yıl da olduğu için sadece 11 ve 12. sınıfla durumu toparlayabilirsiniz. Durumunuz varsa şiddetle tavsiye ederim. Tabi özel okul dediğiniz için başarılı, verimli bir özel okul olduğunu farz ediyorum. Sizin de bütün verimi, öğretmenleri sonuna kadar kullanmanız gerek. Sürekli soru sorabilme, etüt alabilme avantajınız var, gerektikçe kullanın ki farkı olsun.

Gidilir, 9. sınıfı kolejde okumuştum. O zamanlar biraz salaklık yapıp derslere çalışmamıştım, 10. sınıfı devlet okulunda okuyunca değerini anladım. 11 ve 12 kesinlikle özel okulda okunmalı. (İmkan var ise.)

(Genelde her kolejin özel ders imkanı olduğu için diyorum bunları.)

11. sınıfta TYT'yi bitirirsin özel ders aracılığıyla, bir yandan da konuları öğrenirsin.

12. sınıfta ise AYT'yi bitirirsin özel dersler ile, bir yandan da 12 konularını öğrenirsin.

Geri
Yukarı