11. sınıf sayısal öğrencisi için ne önerirsiniz?

@CBum Yok marka okullarda okuyorlarmış hikaye masal, adam 78 OBP ile 24. oluyor sen niye olamasın? 1000'e girenlerin hepsi kolejlerde okumuş yok haftada 1 kitap bitiriyormuş bunların hepsi yalan, kendi 12.sınıf seneye sınava girecek burada oyalanıyor kendini böyle böyle avutuyor işte. Türkçe altyapısı gerekliymiş, bunlar zamanla olacak şeyler şimdiden günde 10 parargaf çözsen sınava yaklaşık 2 sene var sınava kadar kaç paragraf eder? Sınava 6 ay kala artırırsın zaten.

Bence TYT'yi boş verin. Tamamen 11'e odaklanın hem daha zor hem de daha önemli. 11'i eksiksiz bitiririrseniz ve 12'ye geçmeden önce de yazın da TYT'yi bitirirseniz 12'de işiniz daha kolay olur.

Ben de öyle düşünüyorum ama yetiştirebilirsem yanına TYT'den ders alacağım. Büyük ihtimalle matematik olur zaten.

Eğer eksikleriniz varsa onları olabildiğince kapatmaya çalışın, 12 başına en azından TYT'de 80-90 net yapabilecek düzeye gelirseniz son sene rahat edersiniz. 9-10 derslerini bir yandan çalışırken 11'i de aksatmazsanız iyi olur, özellikle fene iyi çalışırsanız pişman olmazsınız.
adam 78 OBP ile 24. oluyor sen niye olamasın?
OBP etkisi sayısalda çok daha önemli, 78 OBP ilk 1000'de bayağı geri atar. Benim girdiğim sene 96.2 OBP ile ilk 1200'ü geri atmıştı.

Eğer eksikleriniz varsa onları olabildiğince kapatmaya çalışın, 12 başına en azından TYT'de 80-90 net yapabilecek düzeye gelirseniz son sene rahat edersiniz. 9-10 derslerini bir yandan çalışırken 11'i de aksatmazsanız iyi olur, özellikle fene iyi çalışırsanız pişman olmazsınız.

OBP etkisi sayısalda çok daha önemli, 78 OBP ilk 1000'de bayağı geri atar. Benim girdiğim sene 96.2 OBP ile ilk 1200'ü geri atmıştı.

11'i sıkı kapatırsam yazın TYT çalışarak 100 nete kadar çıkabileceğime inanıyorum. 100 olmasa da en az 85-90'a çıkabilirim bence. Dediğim gibi öncelikli olarak 11'e çalışacağım, 11'i eksik hissedersem TYT'nin yüzünü bile açmam o durumda.

Tam olarak anlamadım, 96.2 ile sıralama da 1200 geriye mi attı? OBP o kadar geriye atıyorsa biraz sıkıntı olabilir benim için. 9'da rehavete kapılıp ortalamayı 93.8'e indirdim ama 10'da yazılılara bayağı asılarak 98.7 yaptım. 11 ve 12'de de bayağı asılmam lazım. İşte sorduğum soruya tekrar kapı çıkıyor ama daha cevaplayan olmamış. Hocalar sizi 11 ve 12'nin sözel derslerinin yazılılarında zorladı mı?

Tam olarak anlamadım, 96.2 ile sıralama da 1200 geriye mi attı?
Türkçem kötü biraz kusura bakma :D 1.2k olmama rağmen 96.2 ortalama ile beni birkaç kişi geri attı.
Hocalar sizi 11 ve 12'nin sözel derslerinin yazılılarında zorladı mı?
11'de din dersi hariç kolay yazılımız olmadı, sınavdan önce 2 hafta çalışarak 96.5 civarı bir ortamayı anca tutturabildim.

Türkçem kötü biraz kusura bakma :D 1.2k olmama rağmen 96.2 ortalama ile beni birkaç kişi geri attı.

11'de din dersi hariç kolay yazılımız olmadı, sınavdan önce 2 hafta çalışarak 96.5 civarı bir ortamayı anca tutturabildim.

Birkaç kişiyse iyi. 1200'ü duyunca ne oluyoruz dedim. 😀

Geri
Yukarı