11. sınıf sonu YKS'ye çalışmaya başlamak

Worthy77

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, deneyimli veya bu işi bilen arkadaşlara bir şey soracağım. Ben 11. sınıf boyu sadece genelde tarih ve coğrafya çalıştım, çok olmasa da edebiyat (dil bilgisi değil) daha hiç deneme çözmedim. Matematiğim ortalamanın altında TYT çalışmaya başlamadım, bu yaz tatilinde çalışmaya başlasam bir de üstüne okula giderken dershaneye gitsem evde okulda ve dershanede düzenli çalışsam TYT ve AYT'yi bu süre içerisinde bitirip 350 veya üstü alabilir miyim?
Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulla dershane aynı anda fazla yük demek. Onun yerine evde kendin çalışmayı tercih edebilirsin. Ya da 2.dönemde açığa geçip dershane ile devam edebilirsin. Ama her şekilde tyt kısmını yaz tatilinde hallet.

Merhaba, deneyimli veya bu işi bilen arkadaşlara bir şey soracağım. Ben 11. sınıf boyu sadece genelde tarih ve coğrafya çalıştım, çok olmasa da edebiyat (dil bilgisi değil) daha hiç deneme çözmedim. Matematiğim ortalamanın altında TYT çalışmaya başlamadım, bu yaz tatilinde çalışmaya başlasam bir de üstüne okula giderken dershaneye gitsem evde okulda ve dershanede düzenli çalışsam TYT ve AYT'yi bu süre içerisinde bitirip 350 veya üstü alabilir miyim?
Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.
Eşit ağırlıkçısınız anladığım kadarıyle eger öyleyse bütün eksik olduğunuz konuları sayfa sayfa biryere yazın bir çalışma programı oluşturup onları sırayla halledin ayrıca deneme ve paragraf problem çözümünü ne kadar sık yapzrsanız o kadar iyi olur sayısalsanız fizik kimya ağırlıklı çalışın biyoloji zor değil ezber sadece.

Okulla dershane aynı anda fazla yük demek. Onun yerine evde kendin çalışmayı tercih edebilirsin. Ya da 2.dönemde açığa geçip dershane ile devam edebilirsin. Ama her şekilde tyt kısmını yaz tatilinde hallet.
Obp alamaz hocam öylede.

Ayrıca basitten başlayarak zora doğru 2-3 tane problem kitabı bitir. Paragraf kısmını da günde 20 soru ile başla sonlara doğru 30-40 soruya çıkart. Böylece sözel mantığın da ilerlemiş olacak.

Evet OBP almak benim için önemli ayrıca açığa geçmek pek cazip gelmiyor bana okul her ne kadar bazen gereksiz ve boş derslere dolu olsa bile ders çalışmak için iyi olabiliyor şu anki 12. Sınıflar sınıflarında sessizce ders çalışıyorlar

Geri
Yukarı