11.sınıfı nasıl verimli geçirebilirim?

s3z4r

Picopat
11.sınıfım ve dersler neredeyse hiç asılmıyorum. Ders çalışma düzeni olsun pek bir programım yok. Geçen yaz TYT konularınıda bitiremedim. Şu an yarı dikkat dersleri dinlesem de ki bu uzaktan eğitimle pek olanaklı değil kendimce bir düzen ile günde kaç saat çalışmam gerekiyorsa, hangi kaynakları kullanmam gerekiyorsa bir başlangıç yapmak istiyorum. Kaynak önerileri olsun her türlü fikre açığım. Bu arada sayısal (FM) öğrencisiyim. Hedefim TYT-AYT'den fen derslerin hepsini doğruya yakın yapmak tabii matematikte.

Kafama takılan şeylerden bir tanesi nasıl saatlerce ders çalışabilirim. Biliyorum verimsiz olduktan sonra saatlerin bir önemi yok fakat 2 saatten sonra sıkılıyorum ve gün boyu neredeyse hiç ders çalışamıyorum, bunu çözen sizlerin bir tavsiyesi var mı?

Günde kaç saat çalışmalıyım?

Hangi kaynakları kullanmalıyım?

Bir günde birden fazla ders çalışmak mı daha verimli yoksa bir günde tek ders mi?

Kendime nasıl bir program hazırlamalıyım mesela; pazartesi 2 saat matematik, 2 saat edebiyat çalışacağım gibi mi olmalı? Geçmişte anlamadığım konuları ihtiyaç halinde mi çalışmalıyım yoksa eksiklerimi bir an önce tamamlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Blacksidemre sizce günde birden fazla mı ders çalışmalıyım yoksa 1 tane ders yeterli mi?
Ben şöyle yapıyordum: Günde 1 fen ve 1 matematik şeklinde gidiyordum. 1 matematikten kasttım, TYT ve 11. sınıf ayrı. Hafta sonları daha çok TYT çalışıyordum. Günlük 20-30 paragraf çözüyordum. 2 paragraf ve matematik kitabı bitirmiştim.

11. sınıf için ayrı bir sarfiyat harcamamıştım. Dersleri tekrar edip soru çözüyordum. Okyanus 40 Seans matematik ve Antrenman 1-2 çözmüştüm. Paragraf için Karekök ve Sınav yayınlarının paragrafını çözmüştüm.

Dostum sabah erken kalkmayı alışkanlık haline getir, istemediğin kadar çok zamanın olur. TYT ve AYT konularını kağıda çıkar. Online derse paralel gitmek zorunda değilsin. Bir verim de alamazsın. Konuları eleyerek git sırayla günlük 3 saat ile başla sana yetmeyecek zaten bir süre sonra.

Sabah erken kalkmaya çalışıyorum fakat bu sıralarda uyku düzenim fazla dağıldı. Dediğiniz gibi erken kalmakta fayda var uyku düzenimi toparlamam lazım.

Peki siz dersten canınız sıkılınca ne yapıyordunuz? Nasıl eğleniyordunuz?

Geri
Yukarı