11. sınıfta açığa geçilir mi?

Thersha

Hectopat
Daha fazla  
Selam, şu an 10. sınıfım ve okuduğum okul gerçekten kötü. Çoğu hocanın anlattığı dersi anlamayıp sınavdan önceki gün YouTube'dan izlediğimde anlıyorum. Zaten ortamı serseri, keko dolu bir yer. 1. dönem ortalamam 73 civarıydı. Sizce 11.sınıfta açığa geçilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, şu an 10. sınıfım ve okuduğum okul gerçekten kötü. Çoğu hocanın anlattığı dersi anlamayıp sınavdan önceki gün YouTube'dan izlediğimde anlıyorum. Zaten ortamı serseri, keko dolu bir yer. 1. dönem ortalamam 73 civarıydı. Sizce 11.sınıfta açığa geçilir mi?

Kesinlikle hayır, açıktan okumak daha zor eğer okul çok kötüyse değiştirmeyi dene ama ben 11.sınıfta nakil olmuyor diye biliyorum bu sene bitmeden dene.

Hiçbir şey anlamıyorsan müdür ile durumu konuş. Eğer müdür bir çözüm sunamazsa farklı okula nakil etmeye çalış kendini. Eğer bunu da başaramazsan açığa geçebilirsin. Ancak pek önermem açığa geçmeni. 11. sınıf konuları bayağı zorlayacaktır seni, özellikle matematik. Dershaneye gidiyorsan biraz rahatlarsın gibi ama senin kararın.

Kesinlikle hayır, açıktan okumak daha zor eğer okul çok kötüyse değiştirmeyi dene ama ben 11.sınıfta nakil olmuyor diye biliyorum bu sene bitmeden dene.
Adresime uygun, nakil olabileceğim başka bir anadolu lisesi yok maalesef ki.
Hiçbir şey anlamıyorsan müdür ile durumu konuş. Eğer müdür bir çözüm sunamazsa farklı okula nakil etmeye çalış kendini. Eğer bunu da başaramazsan açığa geçebilirsin. Ancak pek önermem açığa geçmeni. 11. sınıf konuları bayağı zorlayacaktır seni, özellikle matematik. Dershaneye gidiyorsan biraz rahatlarsın gibi ama senin kararın.
Müdürün pek birşey yapabileceğini düşünmüyorum pek. Acaba bende dikkat eksikliği falan mı var diye şüphelendim.

Acaba bende dikkat eksikliği falan mı var diye şüphelendim.
Olağan. Ancak etrafındaki kişilerde anlamakta zorluk çekiyorsa öğretmende de sıkıntı vardır demek. Ders çalışan birileri varsa öğretmen hakkında bir soruştur onların görüşlerini. Negatif ise müdür ile durumu konuş. Müdür alsın karşısına, konuşsun. Eğer "Yok, olmuyor." diyorsan boş bırakılan derslerde daha çok test çözmeye odaklan. Öğretmenin ders anlatırken sadece kafana yatan şeyleri not al ve geri kalan konuları da ufak ufak notlar ile defterine geçir. Evine gidince 1-2 video izleyip testini çöz. Olmazsa yapacak bir şey yok gibi. Ancak inan açık eğitim 2 kat daha zorlu olacaktır.

Açıktan okumak daha zor.

Nasıl daha zor? Yılda 3 kere sınava giriyorsun ve okullardaki gibi saçma sapan klasik olmuyor. 20 sorulu testten 9 doğru yaparsan testi geçiyorsun, zaten 3 kere geçemezsen seni o dersten muaf sayıyor. Kalma yok okula gitme yok performans yok proje yok. Açıktan okumak çok daha rahat ve kolay.

ncak etrafındaki kişilerde anlamakta zorluk çekiyorsa öğretmende de sıkıntı vardır demek. Ders çalışan birileri varsa öğretmen hakkında bir soruştur onların görüşlerini. Negatif ise müdür ile durumu konuş. Müdür alsın karşısına, konuşsun.
Matematik dersinde sınıfın yazılı ortalaması 17 hani daha ne olabilir 😀. Sınıfın en yüksek notu 60. Şu an okulun kapanmasına 1 ay kaldı müdürle konuşmaya uğraşmak istemiyorum seneye okula devam edersem yanıma birkaç kişi bulup müdürle kesinlikle konuşacağım.
Nasıl daha zor? Yılda 3 kere sınava giriyorsun ve okullardaki gibi saçma sapan klasik olmuyor. 20 sorulu testten 9 doğru yaparsan testi geçiyorsun, zaten 3 kere geçemezsen seni o dersten muaf sayıyor. Kalma yok okula gitme yok performans yok proje yok. Açıktan okumak çok daha rahat ve kolay.
Bana da öyle geliyor. Görsel sanatlar ve beden eğitimi gibi ortalamamı düşüren dersler yok, dediğiniz gibi proje vs. yok, bir de hocaların yaptığı müfredat dışı sözlüler yok. Mesela bizim din kültürü hocamız 25 peygamberin ismini ezberletiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı