11.sınıfta açığa geçmek

wtaygr

Centipat
Daha fazla  
11. sınıfım ve açığa geçmek istiyorum fakat babam pek olumlu bakmıyor, annemi ablamları ikna ettim fakat babam halen daha, dur araştıracağım ben bakarız falan diye geçiştiriyor sürekli. 3 ayın kaldığını ve devam etmemi istediğini söylüyor. Ben 11.sınıfa devam etmek istemiyorum, okulum kötü ve 7.30'da derse başlıyoruz. Evden okula gitmem en az 1 saatt sürüyor. 6'da uyanıp gitsem bile okulda ölü gibi oluyorum, çevremdeki tüm okullarda saatleri böyle değil fakat eğitimleri çok kötü. Uzun lafın kısası babamı nasıl ikna ederim? Devamsızlığım 9,5 gun.

Son düzenleyen: Moderatör:
11. sınıfım ve açığa geçmek istiyorum fakat babam pek olumlu bakmıyor, annemi ablamları ikna ettim fakat babam halen daha, dur araştıracağım ben bakarız falan diye geçiştiriyor sürekli. 3 ayın kaldığını ve devam etmemi istediğini söylüyor. Ben 11.sınıfa devam etmek istemiyorum, okulum kötü ve 7.30'da derse başlıyoruz. Evden okula gitmem en az 1 saatt sürüyor. 6'da uyanıp gitsem bile okulda ölü gibi oluyorum, çevremdeki tüm okullarda saatleri böyle değil fakat eğitimleri çok kötü. Uzun lafın kısası babamı nasıl ikna ederim? Devamsızlığım 9,5 gun.

Gitmek mantıklı olacaktır, İnternet üzerinden dersleri zaten yine anlayabiliyorsun bende açıktayım ikna konusunda insanın kişiliğe göre değişir çünkü her babanın kabul edeceği bir şey değil

Bu yıl dayanıp, seneye açığa geçebilirsin, senin için daha yararlı olur. Ben şu an 12. sınıfım. Okula gidiyorum, açığa geçmeyi ben de düşündüm fakat ailem hiç olumlu bakmıyor.

Bu yıl dayanıp, seneye açığa geçebilirsin, senin için daha yararlı olur. Ben şu an 12. sınıfım. Okula gidiyorum, açığa geçmeyi ben de düşündüm fakat ailem hiç olumlu bakmıyor.

Dediğim gibi geçmek mantıksız değil sadece ailenizin kişiliğine bağlı açığa geçince okulu bırakıyor direk Yok çalışmaz, vs. Falan sananlar var

Dediğim gibi geçmek mantıksız değil sadece ailenizin kişiliğine bağlı açığa geçince okulu bırakıyor direk Yok çalışmaz, vs. Falan sananlar var
Bu şekilde olan çok fazla örnek var. Eğer gerçekten okulu bırakınca çalışabileceğinize kesin eminseniz okulju bırakmanız faydalı olur ama diğer türlü çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Evde çalışmak kolay değildir. En azından öğrenci evi gibi bir ortam şart bir çok kişi için.

3 ay daha dayanmanı öneririm eğer kabul etmiyorsa.

Dostum yeım gün devamsızlık hakkım kaldı o yüzden sorun.

Aşırı sinir bozucu ailelerin şöyle her şeye olumsuz bakmaları.

Dediğim gibi geçmek mantıksız değil sadece ailenizin kişiliğine bağlı açığa geçince okulu bırakıyor direk yok çalışmaz, vs. falan sananlar var.

Nasıl ikna edebilirim o gerekiyor bana.

Okulda yapamadığını, zorlandığını evde daha iyi çalışabileceğini vs. söyleyebilirsin başka türlü ne denebilir ki.

Zaten az kalmış bu yılı böyle bitirip 12. sınıfta geçmek daha mantıklı. Yaşadığın durumu iyi bilirim ama 3 ay pek bir şey değil geçiyor hemen. Seneye karşı çıkarlarsa diyeceğin şey basit, okuldaki durumunu anlatıp evde çalışmanın daha iyi olduğunu söylemek. Elbette hemen tamam demeyecek ama kabul ederler eninde sonunda.

Velini çağır özürsüz devamsızlığını özürlü devamsızlığa geçirsin müdüre veya müdür yardımcısına gidip. Hastaydım veya özel bir sorunum vardı falan de özürsüz devamsızlığı özürlüye çeviriyorlar benim şu an 13 gün özürsüz devamsızlığım var.

Geri
Yukarı