11. Sınıfta Açık Liseye Geçmek

arbeiter

Decapat
11. sınıf Anadolu meslekte okuyorum, bu okulu istemiyordum ama puanım genel liseye yetmediği için mecbur gidiyorum, düz liseler de kaldırıldı. Atölye dersleri boş geçiyor. Kültür dersleri de işleniyor ama çok iyi değil. Büyük ihtimalle de buradan çıkınca hiçbir şey olamayacağız. Arkadaş olacak insan da yok, çoğu sigara içiyor, saçma sapan el kol hareketleri yapıyor ve kendini polat sanıyor. 12 sınıfta da staja gönderecekler köle gibi çalışacağız. Ben vasat bir öğrenciyim sayısal azıcık yapabilirim belki. Sözeli yapabiliyorum ve üniversite düşünüyorum. 11 sınıf olmuşum açığa geçeyim mi? Ya da 1,5 sene kalmış bitireyim mi okulu? Açığa geçip yarım zamanlı çalışayım diyorum sonra da ders çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer açığa gitmek gibi bir fikriniz varsa bunu 12. sınıfta yapın. 11. sınıfta size verilen konuları iyice öğrenin ve 12. sınıfta onunla ilgili test çözün.

Teknik değilde meslekte okuyorsan baştan geçmiş olsun. Tahmin ediyorum hocalar dersleri anlatmaya bile birkaç hafta sonra başlamışlardır en azından benim okulumda böyleydi. Meslekte sayısal sözel dersler temel düzeyde anlatılır geçilir yazılılar buna göre yapılır bunu görmüşsündür zaten.
Bence çalışma alışkanlığın varsa sorumluluklarını erteleme gibi bir huyun yoksa açığa geç eğer var ise 11. sınıf bitene kadar çalışma alışkanlığı kazan ve ardından açığa geç. 11. sınıf bitene kadar çalışma alışkanlığı kazan dememin sebebi okula giderken bu alışkanlığı kazanmakla bütün gün evde olup bu alışkanlığı kazanmak arasında zorluk farkı var. 12. sınıfta köle gibi çalıştırıyorlar hele bir de küçük işyerlerine gidersen. Kolay gelsin, başarılar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı