11. sınıfta ne yapılmalı?

Cem Özmen

Femtopat
Daha fazla  
X şehrinin Meslek Lisesine gidiyorum ve bilişim okuyorum. 11. sınıfa geçeceğim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Sayısal derslerimiz olmayacak, yani seneye rahatım. YKS'ye girmeyi düşünüyorum ama girmemeyi de düşünüyorum. Kafam çok karışık. Seneye sayısal dersler olmaması iyi çünkü matematik, kimya ve fizikten hiç anlamıyorum, ancak biyoloji dersim iyidir. Sözel derslerim çok iyi bu arada. Okullar açılınca ne yapmam gerektiği konusunda tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
Bak kardeşim ben fizik öğretmeniyim dediğin doğru ama önü açık 2 yıllık meslekler de var önce kendine bi hedef belirlemesin. Yoksa birsürü bölüm var içi boş

@Bahadir_turkiye03 Hiç bilmiyorum, Üniversite kazanıp mezun olsam bile işsiz kalacağımı biliyorum. Çünkü çoğu kişi aynı sorunu yaşıyor.
Üniversiteden mezun olup işsiz kalacağım demek çok saçma bir teşhis. Ne okuduğun önemli. Seçmeli matematik görebilirsin bu arada, basit zaten, diğer sayısallardan kurtuluyorsun.

@Bahadir_turkiye03 kendime bilgisayarcı açmak istiyorum, tamir tadilat.
Valla imkanın varsa hiç durma dene. Belki öğretmen olarak sen nasıl öğretmensin nasıl akıl veriyorsun diyebilir ama hindistandan sonra en çok üniversite bizde çoğu okullarda kalite yerlerde... hocam ben ilk 10 bine girerim dersen iş değişir. Ama sırf okumak için okunmaz. O sürede kendini geliştirirsin anlıyorsan bu işlerden piyasanın oluşturursun vs vs

Dostum benim tavsiyem. Henüz gençsin mezun olunca işsiz kalırım diye karamsarlığa kapılmadan güzelce ağırlık ver derslerine hatta simdiden ufak ufak üniversite sınavına hazırlanmaya başlarsan son sene çok rahat edersin. Bilişim güzel bölüm fakat lise mezunu olarak iş bulman torpil yoksa neredeyse imkansız. Kendi şirketini kuracak kadar tuzun kuruysa orası ayrıdır. En güzeli hem düzenli dersini falan çalışırken bir yandan kendini ek bir şeylerde daha geliştirmen yedek bir plan yapman mesela bir meslek öğrenebilirsin. Elinden gelen emeği verirsen elbet er geç karşılığını alırsın

Geri
Yukarı