11. sınıfta yazılım için bir şeyler yapılır mı?

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Herkese merhaba. Şu an da asla yoğun bir dönemdeyim. Hedefim yüksek. Ya İTÜ ya da Boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyorum. Biliyorum her şey kısmet ama sizce boş bulduğum zamanlarda dizi falan izlemek yerine hafiften de olsa hobi olarak yazılımcılığı öğrenmeye başlayayım mı? Eğer ki başlamam uygunsa nereden başlamalıyım? Ve ekstra bir tavsiyeniz var mıdır?

Herkese merhaba. Şu an da asla yoğun bir dönemdeyim. Hedefim yüksek. Ya İTÜ ya da Boğaziçi bilgisayar mühendisliği istiyorum. Biliyorum her şey kısmet ama sizce boş bulduğum zamanlarda dizi falan izlemek yerine hafiften de olsa hobi olarak yazılımcılığı öğrenmeye başlayayım mı? Eğer ki başlamam uygunsa nereden başlamalıyım? Ve ekstra bir tavsiyeniz var mıdır?

Bende 11. sınıfım. Arduino Raspberry Pi gibi geliştirme kartlarıyla uğraşıyorum. Eğer ilgi alanınsa yavaştan bunlarla uğraşabilirsin bence.

Hedef zaten bilgisayar mühendisliği ise, şu anda kendi kendine öğrenmeye çalışmanın ileriye dönük bir faydası yok. Hobi seviyesinde olsa da bence kalan vakitlerde bir şeye kafa yormak yerine kafa boşaltmak için dizi, oyun vs. çok daha faydalı olur.

Üniversite okumayı düşünen biri ilk üniversitesini kazansın, sonra yazılım bakar.
Yorumunuz çok saçma
Hedef zaten bilgisayar mühendisliği ise, şu anda kendi kendine öğrenmeye çalışmanın ileriye dönük bir faydası yok. Hobi seviyesinde olsa da bence kalan vakitlerde bir şeye kafa yormak yerine kafa boşaltmak için dizi, oyun vs. çok daha faydalı olur.
Aynı şekilde

Üniversite okuyacak birinin yazılım öğrenmesi için kazanmasını beklemesi gerekmez dostum, hatta ona üstün bir ayrıcalık sağlar.

Derslere odaklanmalisin. Ders calismak yerine yazilim ogrenmenin yarari degil zarari olur.

Bos vakitler icin de fazla "beyin enerjisi" somuren bir aktivite bana gore, eger hakkini vererek yaparsan. Sarji doldurmaz, bosaltir :)

hatta ona üstün bir ayrıcalık sağlar.

Syntax asinaligi disinda bir avantaji olmaz, sinava bir iki sene kala ogrenecegi if-else-while ' in muhendislik anlaminda katkisi sifir.

Derslere odaklanmalisin. Ders calismak yerine yazilim ogrenmenin yarari degil zarari olur.

Bos vakitler icin de fazla "beyin enerjisi" somuren bir aktivite bana gore, eger hakkini vererek yaparsan. Sarji doldurmaz, bosaltir :)
Yorumunuz sanırım 2 taraflı, Derslere odaklanmalısın kısmını onaylıyorum ancak 1 saat zamanını vermekten hiçbir şekilde zarar olmaz tersine yararı olur.

Syntax asinaligi disinda bir avantaji olmaz, sinava bir iki sene kala ogrenecegi if-else-while ' in muhendislik anlaminda katkisi sifir.

Yazılım if-else-while den itibar değil.

Yorumunuz sanırım 2 taraflı, Derslere odaklanmalısın kısmını onaylıyorum ancak 1 saat zamanını vermekten hiçbir şekilde zarar olmaz tersine yararı olur.

Eger dinc bir zihinle ders calismak yerine yazilim ogrenecekse zarari olur elbette.
Yorgun bir zihinle de zaten yapilacak aktivite degil.
Buna tek exception hevesini diri tutmak ve kendini motive etmek icin ogrenmek olabilir ama zaten arkadas yeterince motive gorunuyor.

Üniversiteye kadar IPhone'dan baska cihaz kullanmayan adamlar PC Muhendisligi yaziyor. Hocam en azindan asina olun emin olun sinifiniza fark atarsiniz. Programlama ogrenmeseniz bile yazilimla ilgili seyleri ogrenin. Server ne demek? Linux ne demek? Syntax ne demek? Client ne demek? Gibi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı