1100 TL Anakart Tavsiyesi

Ali0669

Hectopat
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5700 XT.
SSD: James Donkey 512 GB NVMe 1500/2000 M.2 SSD.
RAM: HyperX Fury 16 GB*1 3733MHz CL19.
Kasa: Gametech velar 6*120mm RGB fanlı 700 Watt 80+ bronz PSU.

Arkadaşlar sistemimde tek parça anakart kaldı. ASUS ROG STRIX B450-F alacaktım fakat 1 aydır stoklarda yok. Amacım onu almak ama gelecek gibi gözükmüyor. Sistemime anakart tavsiyesinde bulursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi James Eşek, PSU'yu da Gametech tercih etmişsiniz, sistemi almadıysanız başka alternatiflere yönelin, mümkünse anakart için ayırdığınız 1100 lira bütçeden kısıp kasa, güç kaynağı ve SSD ye bütçe ayırın.

B450 Aorus Pro önerecektim ama stoklarda yok.
Tomahawk da bayağı iyi bir B450'dir. Aorus Elite yerine bunu tercih edebilirsiniz.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5700 XT.
SSD: James Donkey 512 GB NVMe 1500/2000 M.2 SSD.
RAM: HyperX Fury 16 GB*1 3733MHz CL19.
Kasa: Gametech velar 6*120mm RGB fanlı 700 Watt 80+ bronz PSU.

Arkadaşlar sistemimde tek parça anakart kaldı. ASUS ROG STRIX B450-F alacaktım fakat 1 aydır stoklarda yok. Amacım onu almak ama gelecek gibi gözükmüyor. Sistemime anakart tavsiyesinde bulursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Dostum artık B550 serisi çıkacak, yani B450 serisi bir anakarta bu kadar yatırım yapmaya gerek yok. Yukarıda ki B450-A PRO MAX anakart işini fazlasıyla görecektir, bence yatırım yapma B450 bir anakarta.

Ama illa diyorsan ki ben almak istiyorum, B450 serisinin en sağlam, en güçlü anakartı B450 TOMAHAWK MAX'dır. B450 anakartlar arasında yapılan testlerde hep açık ara birinci olan bir anakart. B450-F'den daha güçlü. Hem bütçene uygun hem de B450 anakartlar arasında en güçlü.

Bu arada, İtopya sitesi pek iyi değil çok fazla şikayeti var, müşteri memnuniyeti resmen sıfır. Oradan almayın alacaksanız.
SSD'yi James Eşek, PSU'yu da Gametech tercih etmişsiniz, sistemi almadıysanız başka alternatiflere yönelin, mümkünse anakart için ayırdığınız 1100 lira bütçeden kısıp kasa, güç kaynağı ve SSD ye bütçe ayırın.
Aynen katılıyorum, iki ürünün markaları çok kalitesiz. Ucuz olmasıyla insanları aldatıyorlar...

SEBEP ? ssd nin neresi kötü veya kasanın ?
Dostum artık B550 serisi çıkacak, yani B450 serisi bir anakarta bu kadar yatırım yapmaya gerek yok. Yukarıda ki B450-A PRO MAX anakart işini fazlasıyla görecektir, bence yatırım yapma B450 bir anakarta.

Ama illa diyorsan ki ben almak istiyorum, B450 serisinin en sağlam, en güçlü anakartı B450 TOMAHAWK MAX'dır. B450 anakartlar arasında yapılan testlerde hep açık ara birinci olan bir anakart. B450-F'den daha güçlü. Hem bütçene uygun hem de B450 anakartlar arasında en güçlü.

Bu arada, İtopya sitesi pek iyi değil çok fazla şikayeti var, müşteri memnuniyeti resmen sıfır. Oradan almayın alacaksanız.

Aynen katılıyorum, iki ürünün markaları çok kalitesiz. Ucuz olmasıyla insanları aldatıyorlar...
aynn itopyayla bende sıkıntı yaşadım o yüzden yanaşmam itopyaya teşekkürler.

SEBEP ? ssd nin neresi kötü veya kasanın ?
James Donkey SSD olarak sağlığı hızlı düşen kendini kanıtlayamamış SSD'ler üretmekte. Biraz daha ucuz fakat uzun vadede çok pişman olabilirsiniz.
Kasanızın PSU'su ise hiç güvenilir değil ve çok riskli. PSU gibi aşırı önemli bir parçayı daha iyisinden tercih ediniz.
Kasanın kendisi pek bilindik olmadığı için ayrıntılı bilgi veremesem de pek iyi bir kasa değil.
Kasayı almadıysanız;
soğutma performansı daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı